Tylko do końca lutego polscy księża mogą wesprzeć tę inicjatywę!

Tylko do końca lutego trwa internetowa zbiórka podpisów polskich duchownych pod inicjatywą ogłoszenia św. Jana Pawła II doktorem Kościoła i patronem Europy.

Jak dotąd swoje wsparcie dla prośby skierowanej do papieża Franciszka przez abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, wyraziło ponad 1,6 tys. duchownych.

W dokumencie kierowanym do abp. Gądeckiego księża dziękują za podjęcie inicjatywy ogłoszenia św. Jana Pawła II doktorem Kościoła i patronem Europy. Wspierając te działania podkreślają, że pontyfikat papieża-Polaka, jego świadectwo modlitwy i cierpienia kształtowały ich kapłaństwo i uczyniły z polskich duchownych - niezależnie od wieku - pokolenie Jana Pawła II. Wspierając inicjatywę przewodniczącego KEP, który w tej sprawie zwrócił się do papieża Franciszka, księża proszą również, aby najbliższe dwa lata w Polsce zostały poświęcone przemyśleniu nauczania świętego papieża. Wyrażają także przekonanie, że włączenie św. Jana Pawła II do szlachetnego grona doktorów Kościoła będzie wielkim darem dla wierzących, a dla wszystkich zobowiązaniem do odkrywania prawdy zawartej w Jego dziedzictwie.

W Kościele katolickim jedynie 36 świętych nosi tytuł Doktora Kościoła. Są wśród nich Grzegorz Wielki, św. Ambroży, św. Augustyn ale także św. Teresa z Avila czy św. Katarzyna ze Sieny.

Swoje wsparcie dla inicjatywy ogłoszenia św. Jana Pawła II doktorem Kościoła i patronem Europy można wyrazić za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie Katolickiej Agencji Informacyjnej: https://ekai.pl/formularz-jp2-doktorem-kosciola/

rl (KAI) / Warszawa

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao