Ulicami polskich miast przeszły Orszaki Trzech Króli

W niemal 900 miejscowościach w Polsce odbyły się dziś Orszaki Trzech Króli. Uczestnicy dziękowali za „wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii naszej Ojczyzny”, m.in. Cud nad Wisłą, ale też zbliżającą się beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Jeden z największych Orszaków Trzech Króli przeszedł ulicami Warszawy, a poprowadził go kard. Kazimierz Nycz. „Od początku Orszaku Trzech Króli w Warszawie, a dzisiaj w prawie 900 miejscowościach Polski, towarzyszy nam ta wielka troska, aby to był Orszak dla wszystkich. Dla tych, którzy przychodzą wyznać swoją wiarę i dać jej świadectwo, dla tych wszystkich, którzy szukają Pana Jezusa i drogi do Niego, a nawet dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie znają Chrystusa, bo przecież Święto Objawienia Pańskiego to jest święto misyjności Kościoła i święto powszechności zbawienia” – powiedział kard. Nycz.

W stołecznym Orszaku udział wziął także Prezydent Andrzej Duda z małżonką, który szczególne życzenia skierował do wiernych Kościołów wschodnich świętujących dziś Wigilię Bożego Narodzenia. „Spokojnych, błogosławionych, dobrych Świąt Bożego Narodzenia, wspólnoty rodzinnej, sąsiedzkiej, wspólnoty wiernych, na ten wspaniały bożonarodzeniowy czas” – życzył Prezydent Andrzej Duda.

W czasie Orszaków w wielu miejscowościach odbywała się zbiórka pieniędzy, z której dochód zostanie przekazany na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Orszak Trzech Króli zaliczany jest obecnie do największych ulicznych jasełek na świecie. W ub. roku wzięło w nim udział ok. 1,2 mln uczestników.

Źródło: Vatican News

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao