W diecezji radomskiej powstała trzecia szkoła katolicka

W Odrowążu koło Skarżyska-Kamiennej rozpocznie swoją działalność Katolicka Szkoła Podstawowa. Patronką placówki będzie Matka Boża Wychowawczyni, która jest czczona w pobliskim sanktuarium maryjnym w Czarnej. Będzie to trzecia katolicka placówka w diecezji radomskiej.

Dekret uznający szkołę podstawową w Odrowążu za szkołę katolicką przekazał Ewie Janic bp Henryk Tomasik.

- Kształt życia społecznego zależy w dużym stopniu od wychowania. Św. Jan Paweł II powiedział do nauczycieli, że „wychowanie to obdarowywanie człowieczeństwem”. Potrzebne są żywe, dobre wzory, które pomagają - powiedział portalowi Diecezji Radomskiej bp Tomasik.

Szkoła będzie stawiała na małe klasy. W związku z tym możliwe będzie indywidualne podejście do ucznia. Organem prowadzącym placówki jest Stowarzyszenie "Towarzystwo Przyjaciół Odrowąża".

- Szkoła będzie łączyć wartości tradycyjne, patriotyczne, konserwatywne z nowoczesnością w przekazywaniu wiedzy. Chcemy nauczyć dzieci odpowiedniej hierarchii życiowej oraz przygotować je do drogi ku dorosłości - powiedziała dyr. Janic.

Przy szkole utworzony jest również punkt przedszkolny. Opiekę nad placówką sprawuje Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej.

Katolicka Szkoła Podstawowa w Odrowążu to trzecia katolicka placówka w diecezji radomskiej. Księża filipini prowadzą w Radomiu Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Filipa Neri, a siostry służki w Mariówce - Katolicką Szkołę Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym im. św. Królowej Jadwigi.

mr / Radom

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao