Wrocławscy klerycy zainicjowali akcję Modlitewny antywirus

Dziś rozpoczyna się modlitewna akcja kleryków z wrocławskiego seminarium duchownego. Przebywając w zamknięciu chcą wspomóc innych swoją modlitwę, na którą mają aktualnie więcej czasu. Można im przesyłać swoje intencje. Akcja nosi nazwę "Modlitewny antywirus".

- Codziennie podczas Mszy Świętej będziemy się modlić w nadesłanych intencjach. Odmówimy także koronkę i nieszpory. Zachęcamy bardzo serdecznie do wysyłania nam próśb. Jesteśmy po to, aby się za Was modlić. Tak możemy się odwdzięczyć wszystkim, którzy na co dzień modlą się za nas – mówi KAI jeden z wrocławskich kleryków, Jakub Wiechnik.

"Wasi klerycy są z Wami w każdym czasie! Szczególnie teraz pragniemy modlić się w intencjach, które nam polecicie" - zachęcają klerycy w wydarzeniu na Facebooku. Intencje można wysyłać na adres: modlitewnyantywirus@gmail.com.

- Gdy zaczynała się cała sytuacja z koronawirusem zastanawiałem się, czy rozjedziemy się do domów w wyniku tego stanu wyjątkowego. Zostaliśmy w seminarium i po niecałych dwóch tygodniach widzę jak wielka jest to dla nas łaska. Miejscem kleryka jest seminarium, a w nim możemy robić to co najważniejsze - codziennie uczestniczyć we Mszy świętej i więcej się modlić w intencji wszystkich, którzy takiej możliwości nie mają, stąd inicjatywa „modlitewnego antywirusa”. Jest również więcej czasu na prace domowe i w ogrodzie, na zmniejszenie listy książek do przeczytania oraz na ściślejsze zawiązanie wspólnoty - opowiada Marcin Krawczak, kleryk pierwszego roku.


dg / Wrocław

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao