reklama

Zawsze #ŁączyNasBiałoCzerwona

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie zaapelował do mieszkańców regionu o udostępnienie w mediach społecznościowych zdjęć z biało-czerwoną.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dwa lata temu w Krakowie pobity został rekord Polski na najdłuższą flagę państwową. Mieszkańcy Krakowa, Małopolski oraz turyści rozwinęli wówczas ponad dwukilometrową biało-czerwoną.

- Jesteśmy rodziną, którą łączą symbole narodowe. Wartości wyrażone w naszej fladze, godle i hymnie narodowym są obecne w sercach Polaków w każdej sytuacji. Szczególnie teraz, kiedy solidarnie podejmujemy walkę z epidemią, z pokorą i wdzięcznością patrzymy na naszą biało-czerwoną, która pomaga nam się mobilizować do podejmowania każdego wyzwania – mówi wojewoda Piotr Ćwik, który zachęca do wywieszania w swoich domach flagi państwowej i udostępnienia jej zdjęć w mediach społecznościowych.

Na facebookowym profilu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie utworzono specjalne wydarzenie, gdzie mieszkańcy województwa, samorządowcy, służby mundurowe, organizacje pozarządowe, szkoły, duchowni dołączają do akcji oznaczając swoje zdjęcia z flagą państwową hasztagiem #ŁączyNasBiałoCzerwona.

pra / Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama