Zmarł ks. Janusz Malski, Moderator Generalny Cichych Pracowników Krzyża

Dziś rano, w wieku 63 lat, odszedł do Domu Ojca ks. Janusz Malski, Moderator Generalny Cichych Pracowników Krzyża.

- Z wielkim żalem, jak i z wielką wdzięcznością Panu Bogu za życie i kapłaństwo ks. Janusza, pragniemy poinformować, że dziś rano, w wieku 63 lat, odszedł do Domu Ojca nasz Przełożony Generalny, Ks. Janusz Malski - informuje wspólnota Cichych Pracowników Krzyża.

Ks. Janusz Malski urodził się w 1957 roku. W 1978 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu. Po trzech latach studiów wstąpił do wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża, w której przyjął konsekrację, a 7 lipca 1985 roku święcenia kapłańskie. W 1997 roku został przełożonym nowo powstałego Domu „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II w Głogowie.

Cisi Pracownicy Krzyża to międzynarodowe stowarzyszenie wiernych działające na rzecz chorych i niepełnosprawnych, którego celem jest ukazywanie sensu cierpienia oraz formacja osób cierpiących, aby i one mogły stać się Chrystusowymi uczniami i misjonarzami. Założył je, wraz z apostolatem Centrum Ochotników Cierpienia, bł. Luigi Novarese, beatyfikowany przez papieża Franciszka w 2013 roku.

W Polsce Cisi Pracownicy Krzyża prowadzą w Głogowie Dom „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II, animując stamtąd apostolat świeckich, prowadząc rekolekcje dla chorych i niepełnosprawnych, a także rehabilitację i terapię. Apostolat świeckich oraz gałąź konsekrowana stowarzyszenia działają nie tylko we Włoszech i w Polsce, ale i w Portugalii, Kolumbii, USA oraz w Kamerunie.

maj / Głogów

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama