Coraz więcej pielgrzymów na Jasnej Górze

Miniony tydzień na Jasnej Górze to m.in. modlitwa ponad tysięcznej rzeszy rowerzystów, błaganie za chorych i niepełnosprawnych oraz 30. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Przybyły też kolejne kompanie piesze, w tym jedna z najstarszych 222. Pielgrzymka Kalwaryjsko-Lanckorońska.

Także Jasna Góra dołączyła do tych wielu miejsc na świecie, gdzie szczególnie teraz zanoszona jest żarliwa modlitwa za przebywającego w szpitalu papieża Franciszka. O zdrowie dla Ojca Świętego proszą paulini i pielgrzymi. Kustosz sanktuarium o. Waldemar Pastusiak przypomina, że każdego dnia w Kaplicy Matki Bożej odprawiana jest Msza św. za Papieża o godz. 18.30, także podczas codziennego Apelu Jasnogórskiego, Maryi polecana jest posługa Piotra. „W czasie jego pobytu w szpitalu nasza modlitwa płynie spod jasnogórskiej Ikony jeszcze bardziej. Prosimy dla Ojca Świętego o rychły powrót do zdrowia, by mógł dalej prowadzić Łódź Piotrową” – powiedział paulin.

O odkrycie wartości cierpienia modlili się uczestnicy 56. Pielgrzymki Apostolstwa Chorych. „Dzięki zrozumieniu sensu cierpienia w chorobie staje się ono nie przekleństwem a błogosławieństwem. To przywilej chrześcijan, którzy wiedzą, że zbawienie przyszło przez krzyż a nasza ofiara to pomoc innym w drodze do nieba” – mówił bp Romuald Kamiński. Przewodniczący Zespołu Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych apelował, by ideę Apostolstwa Chorych rozprzestrzeniać: „widzimy jak jesteśmy potrzebni, kiedy ofiarujemy nasze cierpienia, kiedy podejmujemy to z porą i ufnością wobec Boga, jak stajemy się współpracownikami i Pana Jezusa i Maryi”.

Najliczniejszą, bo prawie 900-osobową grupę stanowili uczestnicy 16. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej. Przyjechali gwiaździście z ponad 40 miejscowości nawet z Kołobrzegu czy Szczecina łącząc się przed częstochowska archikatedrą i wjeżdżając razem na Jasną Górę: „W dobie tych trudnych czasów trzeba się wspierać w modlitwie, aby budować swoją wiarę i żeby pokazać też tą jedność, że nie tylko piesi pielgrzymi, ale też rowerowi łączą się w modlitwie”.

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja odbywała się pod hasłem: „Ewangelia radosną obietnicą” i była dziękczynieniem, jak podkreślał, o. Tadeusz Rydzyk, za 30 lat istnienia i ewangelizacyjnej posługi Rodziny Radia Maryja Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”.

Izabela Tyras – Biuro Prasowe @JasnaGóraNews

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao