Duża rodzina w XXI wieku? Zjazd, który promuje pozytywny wizerunek rodzin wielodzietnych

Od 25 do 27 czerwca w Warszawie będzie miał miejsce IX Plenerowy Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Organizatorem jest Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, który pragnie promować pozytywny wizerunek większej rodziny. Temat zjazdu to: „Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość”.

Już po raz dziewiąty odbędzie się coroczne święto rodzinne: Zjazd Dużych Rodzin. W pierwszy weekend wakacji, tj. 25-27 czerwca 2021 r. do Warszawy przyjadą rodzice i dzieci z całego kraju, aby wspólnie – choć jeszcze w obostrzeniach epidemiologicznych – inspirować się, wymieniać doświadczeniami i pokazywać, że siła rodziny stanowi o przyszłości całego społeczeństwa.

Tegoroczny IX Plenerowy Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin koncentruje się na trzech aspektach, które zawierają się w haśle: „Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość”. W programie nie zabraknie elementów folklorystycznych: rodziny przywiozą ze sobą stroje i rekwizyty ludowe, by zaprezentować się podczas wieczoru „Małych Ojczyzn” oraz wieczoru kresowego – wszystko zgodnie z obowiązującymi wymogami pandemicznymi, w trosce o zdrowie uczestników Zjazdu.

Mimo ogromnych pragnień organizatorów, nie mogli oni odpowiedzieć w pełni na zapotrzebowanie i zaprosić w tym roku wszystkich chętnych. Ograniczenia związane z pandemią Covid-19 nie pozwalają na organizację tego wydarzenia w pełnym wymiarze.

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus zaproponował uczestnictwo rodzinom, które nie brały dotychczas udziału w Zjazdach Dużych Rodzin. „Chcieliśmy, aby jak największe grono rodzin doświadczyło atmosfery Zjazdu i poczucia wspólnoty, jakie daje bycie członkiem Związku Dużych Rodzin Trzy Plus” - podkreślili.

Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom, najważniejsze sobotnie wydarzenia będą transmitowane online wg planu, który znajduje się na stronie 3plus.pl. Organizatorzy mają jednocześnie wielką nadzieję, że w przyszłym roku będą mogli zorganizować duży Zjazd w terenie, we współpracy z samorządem lokalnym, a rodziny będą mogły gościć się wzajemnie, bez obaw o własne zdrowie i życie. „Wszystkich, którzy nie zostali zaproszeni na Zjazd Dużych Rodzin 2021, zapraszamy do mediów społecznościowych i na stronę www. Bądźmy razem w sobotę 26 czerwca, także online” - zachęcają organizatorzy.

źródło: 3plus.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama