Ewangelizacja na Potrójnej w Beskidzie Małym: „Bohater drugiego planu - św. Józef”

„Pan Bóg zaprasza mnie do tego, żeby praca doczesna miała charakter wieczny” – zachęcił ks. Adam Wandzel podczas kolejnego spotkania ewangelizacyjnego w Beskidach. 31 lipca modlono się na Potrójnej (ok. 890 metrów n.p.m.) – malowniczym dwuwierzchołkowym szczycie w Beskidzie Małym.

Tematem tegorocznych rozważań w czasie górskich wypraw połączonych z uczestnictwem w Mszy świętej jest „Bohater drugiego planu – święty Józef”.

Podczas sobotniego spotkania, zorganizowanego przez wspólnotę modlitewną z Pisarzowic oraz wspólnotę „Emaus” z Bestwiny, przypatrywano się Józefowi-robotnikowi.

Ks. Adam Wandzel zwrócił uwagę, że praca nabiera w ludzkim życiu charakteru zbawczego, gdy dodamy do niej wymiar ponadczasowy, nie związany z doczesnością. „Pan Bóg zaprasza mnie do tego, żeby praca doczesna miała charakter wieczny. Kiedy oddasz Bogu pracę, ofiarując ją za nawrócenie kogoś, wtedy nadajesz jej charakter głębszy - wieczny” – sprecyzował i jednocześnie wskazał, że elementem nierozerwalnie związanym z pracą jest odpoczynek. Zdaniem wikariusza z Bestwiny, Józef uczy człowieka, jak harmonijnie godzić pracę i odpoczynek.

Po Mszy św. kilkaset osób zebranych na beskidzkim szczycie przyjęło namaszczenie rychwałdzkim olejkiem radości. Już tradycyjnie wszyscy modlili się też za mieszkańców czterech stron świata.

„Ewangelizacja w Beskidach” to największa tego typu wakacyjna inicjatywa w diecezji bielsko-żywieckiej. Odbywa się po raz dziewiąty. Kolejne zaplanowane spotkania na szczytach to jeszcze: 7 sierpnia – Rachowiec, 14 sierpnia – Rycerzowa Wielka, 21 sierpnia – Wielka Racza.

Inicjatywa ma być odpowiedzią na wezwanie Kościoła powszechnego do nowej ewangelizacji. Od ośmiu lat podczas wakacyjnej „Ewangelizacji w Beskidach” na kolejnych szczytach beskidzkich pojawiają się ludzie z różnych wspólnot z terenu diecezji bielsko-żywieckiej, archidiecezji katowickiej i krakowskiej oraz z zagranicy.

Głównym organizatorem spotkań w górach jest Fundacja „Rodzina w Służbie Człowieka”, działająca przy franciszkańskim sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej.

rk / Kocierz Rychwałdzki

« 1 »

reklama

reklama

reklama