„Jestem miłosierdziem samym dla duszy skruszonej”. 10 cytatów z „Dzienniczka” o duszy

„O jak bardzo kocham dusze, które mi zupełnie zaufały – wszystko im uczynię” – powiedział Pan Jezus s. Faustynie. 5 października wspominamy tę niezwykłą świętą zakonnicę. Oto 10 cytatów z „Dzienniczka”, które przypominają, że każda dusza powinna zaufać Bożemu miłosierdziu.

1. „W ostatniej godzinie nic dusza nie ma na swą obronę, prócz miłosierdzia Mojego; szczęśliwa dusza, która przez całe życie zanurzała się w zdroju miłosierdzia, bo nie dosięgnie jej sprawiedliwość” (Dz 1075).

2. „Duszo w ciemnościach pogrążona, nie rozpaczaj, nie wszystko jeszcze stracone, wejdź w rozmowę z Bogiem swoim, który jest miłością i miłosierdziem samym” (Dz 1486).

3. „Wiedz, duszo, że wszystkie grzechy twoje nie zraniły Mi tak boleśnie serca, jak twoja obecna nieufność; po tylu wysiłkach Mojej miłości i miłosierdzia nie dowierzasz Mojej dobroci” (Dz 1486).

4. „Jestem miłosierdziem samym dla duszy skruszonej. Największa nędza duszy nie zapala Mnie gniewem, ale się wzrusza serce Moje dla niej miłosierdziem wielkim” (Dz 1739).

5. „Prędzej niebo i ziemia obróciłyby się w nicość, aniżeliby duszę ufającą nie ogarnęło miłosierdzie Moje” (Dz 1777).

6. „Nie tylko bierz te łaski dla siebie, ale i dla bliźnich, to jest zachęcaj dusze, z którymi się stykasz, do ufności w nieskończone miłosierdzie Moje. O jak bardzo kocham dusze, które mi zupełnie zaufały – wszystko im uczynię” (Dz 294).

7. „Nie znajdzie żadna dusza usprawiedliwienia, dopokąd nie zwróci się z ufnością do miłosierdzia Mojego” (Dz 570).

8. „W takiej duszy, która żyje wyłącznie miłością Moją, króluję jak w niebie” (Dz 1489).

9. „Wszelka dusza wierząca i ufająca miłosierdziu Mojemu dostąpi go” (Dz 420).

10. „Bardzo się Bogu nie podoba niedowierzanie Jemu i przez to niektóre dusze tracą wiele łask. Niedowierzanie duszy rani Jego najsłodsze serce” (Dz 595).


« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama