reklama

Małżeństwo szczepionką na trudne czasy. Jak umacniać więzi w czasie epidemii?

VII Tydzień Małżeństwa w Polsce odbędzie się w dniach 7–14 lutego pod hasłem „Małżeństwo szczepionką na trudne czasy”. Organizatorzy przekonują, że dla budowania bliskich więzi niezmiernie istotne jest celebrowanie, docenianie i radosne spędzanie wspólnego czasu.

Kampania Tydzień Małżeństwa przypomina małżonkom o pięknie i korzyściach z budowania i umacniania bliskiej relacji płynącej ze spędzania czasu razem; przypomina o potrzebie, ale też inspiruje małżonków do rozwoju osobistego i wzbogacania umiejętności w kontaktach i relacji między sobą. Tydzień Małżeństwa stanowi część inicjatywy Marriage Week International, której pomysłodawcą jest Brytyjczyk – Richard Kane. Pierwsza edycja Tygodnia odbyła się w 1997 właśnie w Anglii a jej idea nadal się rozprzestrzenia. Dziś Marriage Week propaguje małżeństwo już w prawie 30 krajach, na 4 kontynentach, najczęściej w terminie 7-14 lutego.

W 2021 roku w Polsce odbywa się on pod hasłem „Małżeństwo szczepionką na trudne czasy”. Sytuacja epidemiczna nie sprzyja spotkaniom, warsztatom, wydarzeniom kulturalnym czy sportowym, w które ubiegłe edycje tygodnia obfitowały. I choć tegoroczna nie jest, bo być nie może, tak bogata w wydarzenia dedykowane małżeństwom, to jednak znaleźli się organizatorzy, którzy z determinacją zaangażowali się w tworzenie okazji do spotkań dla małżonków i celebrowania ich więzi. Kraków, Wrocław, Chodzież, Swarzędz, Jastarnia, Olsztyn, Dopiewo i tradycyjnie Gdańsk, w którym polskie obchody Tygodnia Małżeństwa zaczęły się w 2015 roku, to tylko niektóre z miast zaangażowanych w tę kampanię. W tym roku, oprócz wielu wyzwań i zadań tylko dla dwojga (często na świeżym powietrzu) organizatorzy proponują małżonkom wydarzenia online. Miasto Gdańsk zaprasza np. na komediowy spektakl teatralny „Kłopoty małżeńskie”, który będzie dostępny przez cały czas trwania kampanii na oficjalnej stronie miasta, na popularno-naukową konferencję online dla małżeństw „Bliscy czy oddaleni?” oraz koncert „Opowieści o kobiecie i mężczyźnie” w wykonaniu Grzegorza Tomczaka i Iwony Loranc z zespołem. Koncert odbędzie się 14 lutego, w Walentynki, o godz. 20.05, bez udziału publiczności. Transmitowany będzie na antenie Radia Gdańsk i dostępny na stronie radia.

W niektórych miastach odbędą się również nabożeństwa i msze św. (także transmitowane) z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

Dla budowania bliskich więzi, niezmiernie istotne jest celebrowanie, docenianie i radosne spędzanie wspólnego czasu. Oby nie tylko w dniach 7-14 lutego małżonkowie mieli jak najwięcej takich okazji.

Szczegółowe informacje, znajdą się na stronie www.tydzienmalzenstwa.pl.

Źródło: materiał prasowy / Fundacja Tydzień Małzeństwa

« 1 »
Załączone: |

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama