Maryja z rękawicami bokserskimi. Na Jasną Górę pielgrzymowali sportowcy

Z modlitwą m.in. za Igę Świątek i piłkarzy biorących udział w Euro2020 na Jasną Górę przybyła 31. Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców. Jako wotum złożyli płaskorzeźbę Matki Bożej z rękawicami bokserskimi, by „chroniły Ją przed atakami złych ludzi”.

W pielgrzymce uczestniczyli przedstawiciele zawodników, trenerów, duszpasterzy oraz dzieci i młodzież zrzeszone w Katolickim Stowarzyszeniu Sportowym RP.

„Przy wielkich okazjach jakimi są np. rozgrywki Euro 2020 przypominamy sobie, że sport jest również środkiem kształtowania postaw patriotycznych dla młodzieży” – zauważył Jerzy Drynda, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP. Podkreślił, że podczas pielgrzymki modlą się m.in. w intencjach Igi Świątek, która zagra jutro w finale turnieju deblowego w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie i za polskich piłkarzy biorących udział w Euro 2020. Dodał, że większość sportowców to ludzie wierzący a czyniony przez nich znak krzyża kiedy np. wychodzą na murawę jest małym aktem wyznania wiary i znakiem patriotyzmu.

Ks. Edward Pleń, krajowy duszpasterz sportowców zachęca do modlitwy za naszych reprezentantów. „Zmówmy codziennie jedno Zdrowaś Maryja, wspierajmy naszych piłkarzy i naszych sportowców w Tokio, a gdy zawodnik będzie miał na piersi złoty medal i zagrają Mazurka Dąbrowskiego, każdy z nas będzie mógł poczuć się dumny, że jego cząstka jest w tym medalu” – powiedział ks. Pleń.

„Tutaj na Jasnej Górze jest wielu sportowców również nas kapłanów. Jednoczymy się i zawierzamy całe nasze środowisko Matce Bożej” – podkreślił ks. Stanisław Kuć. „Jestem mistrzem Europy w wadze muszej w boksie federacji «Kolejarz». Wszyscy sportowcy, którzy tu zgromadziliśmy się chcemy wypraszać Boże łaski dla wszystkich ludzi, do których jesteśmy posłani” – dodał kapłan.

Sportowcy na Jasnej Górze składają ważne dla nich wota. Dzisiaj złożyli płaskorzeźbę, która przedstawia Matkę Bożą w rękawicach bokserskich.

Jak podkreślił prezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP „te rękawice mają strzec Maryję przed złymi ludźmi”. Jest to dar od bokserów i wszystkich sportowców zjednoczonych w sanktuarium.

Katolickie Stowarzyszenie Sportowe RP powstało w 1990r. Celem jego działania jest dbałość o prawidłowy rozwój psychofizyczny i zdrowie dzieci, młodzieży oraz dorosłych poprzez kulturę fizyczną w oparciu o zasady etyki Kościoła Katolickiego, podejmowanie i prowadzenie działań pożytku publicznego nieodpłatnie, jak również upowszechnianie i popularyzacja sportu zwłaszcza wśród najuboższej młodzieży.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao