Miliony widzów na świecie poznało już historię kard. Wyszyńskiego

Jak podaje telewizja EWTN, film „Będziesz miłował” wyprodukowany przez Fundację Opoka dotarł do co najmniej 9-12 mln gospodarstw domowych na całym świecie.

EWTN posiada 11 globalnych kanałów telewizyjnych. Nadają one przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Trafiają do ponad 350 milionów gospodarstw domowych w ponad 145 krajach. Emisje prowadzone są w 9 językach.

Rachunki oglądalności, biorące pod uwagę premierę, emisje powtórkowe oraz opierające się na oficjalnych statystykach FCC dotyczących rynku telewizji tematycznych, a także na specyfice i nawykach widzów amerykańskich, wskazują, że należy przyjąć oglądalność filmu „Będziesz miłował” na poziomie 9-12 mln gospodarstw domowych. Jak dodano, jest to bardzo ostrożny szacunek.

Emisja filmu odbyła się na wschodnim i zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych 21 i 24 listopada, 20 i 25 listopada w Afryce oraz Indiach, a także w Wielkiej Brytanii 21 i 22 listopada. 

To na pewno nie koniec prezentowania światu historii kard. Wyszyńskiego. Planowane są wielokrotne emisje powtórkowe filmu w języku angielskim i hiszpańskim. Niebawem odbędzie się także premiera europejska, gdzie film zostanie wyemitowany w językach: niemieckim, ukraińskim, chorwackim, węgierskim, francuskim, włoskim oraz polskim.

Film „Będziesz miłował” pokazuje życie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego na tle historii Polski. W filmie ukazana została niezłomna postawa kard. Wyszyńskiego wobec panującego po II wojnie światowej systemu komunistycznego, jego zaangażowanie w obronę godności człowieka, odważne upominanie się o podstawowe prawa każdej istoty ludzkiej. W inscenizacjach pokazano kontekst czasów PRL, atmosferę ciągłej presji i osaczenia. Jest to sposób na opowiedzenie światu historii wielkiego Polaka, ale także zapoznanie widzów z historią Polski, która nie jest powszechnie znana. 
Emisje w sieci EWTN rozpoczęły się 20 listopada. Uroczysta premiera filmu jest planowana w połowie stycznia w Warszawie.

Film powstał przy współpracy z Towarzystwem Projektów Edukacyjnych. Partnerami filmu są: Fundacja PGE, Fundacja PKO Banku Polskiego, Fundacja ENEA, Fundacja TAURON.

„Będziesz miłował” – już wkrótce w Polsce
Portal Opoka

 

Film „Będziesz miłował”
Scenariusz – Witold Głowacki
Reżyseria – Michał Szymanowicz
Kierownicy produkcji – Paweł Zarzycki i Michał Szymanowicz
Zdjęcia – Jakub Kowalczyk
Montaż – Paweł Deliś
Muzyka – Sławomir Pietrzyk
Producent – Fundacja Opoka
Współpraca – Towarzystwo Projektów Edukacyjnych
Fundacja VIDE ET CREDE im św. Jana Pawła II – operator Telewizji EWTN POLSKA
Partnerzy: Fundacja PGE, Fundacja PKO Banku Polskiego, Fundacja ENEA, Fundacja Tauron

Miliony widzów na świecie poznało już historię kard. Wyszyńskiego

« 1 »

reklama

reklama

reklama