Nie czekaj, zadzwoń! Ruszyła kampania społeczna promująca Dziecięcy Telefon Zaufania

Przemoc, hejt, samotność, zagubienie, depresja… Dziecięce dramaty mogą zakończyć się tragicznie, jeśli w porę nie nadejdzie pomoc – przypomina Biuro Rzecznika Praw Dziecka.

„Jeśli ty albo twoi znajomi staliście się ofiarami przemocy albo celem hejtu, jeśli zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, albo nie masz po prostu z kim pogadać, jeśli myślisz, że wszystko straciło sen. Nie czekaj, zadzwoń na numer Dziecięcego Telefonu Zaufania 800 12 12 12 albo napisz na naszym czacie na stronie brpd.gov.pl” – zachęca Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Pod numerem telefonu 800 12 12 12 i na internetowym czacie czekają specjaliści, prawnicy i psycholodzy, którzy pomogą, porozmawiają i wskażą drogę wyjścia z kłopotów. Telefon i czat są darmowe i anonimowe.

„Jeśli nie będziecie chcieli, to nikt się o tej rozmowie nie dowie. Ani rodzice, ani szkoła. Nie czekajcie, pozwólcie sobie pomóc. To naprawdę działa” – przekonuje Mikołaj Pawlak.

Na potrzeby kampanii społecznej, promującej działalność Dziecięcego Telefonu Zaufania, powstały spoty filmowe. Pierwszy z nich można już oglądać w Telewizji Polskiej, na stronie www.brpd.gov.pl i w mediach społecznościowych – na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Źródło: Biuro Rzecznika Praw Dziecka

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao