„Niech żyje Franciszek”. Papież rozpoczął wizytę apostolską na Słowacji

Papieski samolot wylądował na międzynarodowym lotnisku w Bratysławie. Papież rozpoczął swoją czterodniową wizytę na Słowacji. Na lotnisku powitała go prezydent Zuzana Čaputová. „Dotrzymałem słowa” – powiedział papież szefowej państwa.

Obecna była grupa Słowaków, trzymających chorągiewki w barwach watykańskich i słowackich. Powitali oni Ojca Świętego okrzykami: „Niech żyje papież Franciszek”. Dwójka dzieci w strojach ludowych wręczyła mu kwiaty oraz talerz z chlebem i solą, po czym przywitał się on z przedstawicielami władz świeckich i kościelnych.

Papież i pani prezydent przejechali osobnymi samochodami do budynku portu lotniczego, gdzie odbyli krótką rozmowę. Z lotniska Franciszek odjechał do nuncjatury apostolskiej, w której spędzi trzy najbliższe noce. Jeszcze dziś przyjmie tam przedstawicieli innych wyznań chrześcijańskich oraz spotka się z pracującymi na Słowacji jezuitami.

W czasie swej podróży apostolskiej na Słowację w dniach 12-15 września papież odwiedzi Bratysławę, Preszów, Koszyce i Szasztin.

pb (KAI) / Bratysława/ vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama