O. Leon Knabit OSB trafił do szpitala

„O. Leon poczuł się gorzej i konieczne są dodatkowe badania. Prosimy Was wszystkich o modlitwę za naszego najstarszego współbrata” – poinformowało 6 kwietnia po południu opactwo benedyktynów w Tyńcu.

O. Knabit pod koniec października zeszłego roku trafił do szpitala w związku z zakażeniem koronawirusem. Pokonał chorobę i 6 listopada pisał na Facebooku: „Szczęść Boże Wszystkim! Z serdecznym podziękowaniem za skuteczność modlitw. Tlenu mam we krwi 100%, Pan Doktor powiedział, że sam by chciał mieć tyle”.

„Wszystkie dolegliwości przyjmuję bez cienia sprzeciwu łącząc się z tymi, którzy w tej chwili naprawdę bardzo cierpią. Pamiętam też o tych, którzy spędzali długie tygodnie w szpitalu już bez nadziei wyzdrowienia, o bł. Hannie Chrzanowskiej, o św. Janie Pawle II, o ks. Józefie Tischnerze, o Kardynale Franciszku Macharskim i o współbraciach kapłanach, którzy dzisiaj odchodzą z tego świata” - dodał.

W rozmowie z „Gościem Niedzielnym” wspominał później, że były dwie przyczyny zwycięstwa nad chorobą: odporność organizmu i modlitwa ludzi. „Widziałem w internecie, że niebo szturmował spory tłumek” – przyznał benedyktyn.

« 1 »

reklama

reklama

reklama