O. Szustak o spotkaniu z abp. Gądeckim: To była po prostu rozmowa, nie dyscyplinowanie

W piątek odbyło się zapowiedziane spotkanie abp. Stanisława Gądeckiego z o. Adamem Szustakiem. „To była po prostu rozmowa. To nie było dyscyplinowanie. To mnie bardzo cieszy. Mam mnóstwo wniosków: dobrych i bardzo niedobrych” – powiedział o spotkaniu dominikanin.

Abp Stanisław Gądek spotkał się w piątek z o. Adamem Szustakiem. Spotkanie było reakcją przewodniczącego KEP na wywiad, jakiego dominikanin udzielił kilka dni temu, w którym m.in. krytykował działania KEP.

O zaproszeniu na rozmowę poinformował we wtorek, 25 maja, rzecznik KEP. „Gdy pojawiają się wątpliwości odnośnie do roli Kościoła instytucjonalnego, warto wsłuchiwać się w różne opinie i podjąć konstruktywny dialog” – napisał o. Leszek Gęsiak na Twitterze.

Wczoraj po spotkaniu parę słów komentarza powiedział o. Adam Szustak. Zaznaczył, że nie było to wezwanie na dywanik.

„Rzecz, która mnie bardzo cieszy, polega na tym, że to była rozmowa. Nie tak jak niektóre media pisały o dywaniku… Nie. Spotkałem się w cztery oczy arcybiskupem Gądeckim i pogadaliśmy” – powiedział.

Zapiowedział też, że swoje wnioski przekaże w kolejnym filmiku.

„Mam, kochani, bardzo dużo myśli w związku z tym, mam bardzo dużo wniosków. Myślę, że trochę rzeczy mi się też trochę rozklarowało. Nie chcę o tym mówić, dlatego, że nagram, kochani, film. Nagram film, gdzie trochę opowiem o tym. Opowiem o tej rozmowie, jakie z niej wyciągam wnioski. To była po prostu rozmowa. To nie było dyscyplinowanie. To mnie bardzo cieszy. Mam mnóstwo wniosków: dobrych i bardzo niedobrych”.

Źródło: YouTube / Langusta na Palmie

Czytaj również:
O. Szustak i jego fajno-teologia dla fajno-katolików
Abp Gądecki reaguje na wywiad o. Szustaka. Zaprasza dominikanina na rozmowę
Rzecznik KEP: O. Szustak potraktował abp. Gądeckiego jak kolegę

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama