Opoka opowiada światu historię prymasa Wyszyńskiego

Pokazać światu kard. Stefana Wyszyńskiego – wielkiego Polaka , a jednocześnie dramatyczną, ale i chlubną historię Polski – taki był zamysł  powstania filmu „Będziesz miłował”. 

Dokument został zrealizowany przez Fundację Opoka w ramach projektu „Polska energia zmienia świat”. Ideę projektu podzieliły i wsparły Fundacja PGE, Fundacja PKO Banku Polskiego, Fundacja ENEA i Fundacja Tauron.

W ostatni weekend listopada odbyła się jego premiera w wersji angielskiej w amerykańskiej sieci telewizyjnej EWTN ((Eternal Word Television Network), która za pośrednictwem satelity dociera do blisko 300 milionów gospodarstw domowych w 150 krajach świata.

Emisja odbyła się na wschodnim i zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych 21 i 24 listopada, 20 i 25 listopada w Afryce oraz Indiach, a także w Wielkiej Brytanii 21 i 22 listopada. Do końca bieżącego roku odbędzie się kilka emisji w krajach Ameryki Południowej, a także w Europie. Przygotowywane są wersje hiszpańska, francuska, niemiecka, chorwacka, węgierska oraz ukraińska. W połowie stycznia przyszłego roku odbędzie się premiera w Polsce.
 
Dokument pokazuje wielką rolę kard. Wyszyńskiego, jaką odegrał w trudnych dla Polski czasach. O roli Prymasa Tysiąclecia mówią wybitni znawcy spraw Kościoła i świata, jak George Weigel oraz ks. Raymond de Souza, prefekt Kongregacji Sprawa Kanonizacyjnych kard Marcello Semeraro. Osobisty punkt widzenia przedstawiła wieloletnia współpracowniczka kard. Wyszyńskiego, Anna Rastawicka.

Film „Będziesz miłował”
Scenariusz – Witold Głowacki 
Reżyseria – Michał Szymanowicz 
Kierownicy produkcji – Paweł Zarzycki i Michał Szymanowicz 
Zdjęcia – Jakub Kowalczyk 
Montaż – Paweł Deliś 
Muzyka – Sławomir Pietrzyk 
Producent – Fundacja Opoka 
Współpraca – Towarzystwo Projektów Edukacyjnych 
Fundacja VIDE ET CREDE im św. Jana Pawła II – operator Telewizji EWTN POLSKA
Partnerzy: Fundacja PGE, Fundacja PKO Banku Polskiego, Fundacja ENEA, Fundacja Tauron

„Będziesz miłował” – już wkrótce w Polsce
Portal Opoka

 

Opoka opowiada światu historię prymasa Wyszyńskiego

« 1 »

reklama

reklama

reklama