Papież Franciszek wzywa Polaków do budowania cywilizacji miłości

„Zachęcam Was, abyście przeniknięci Bożą miłością, działali na rzecz budowania cywilizacji miłości” – tymi słowami papież zwrócił się dziś do Polaków. A wszystkich zaprosił do częstego wezwania: „Jezu, cichy i pokorny sercem, przemień nasze serca i naucz nas kochać Boga i bliźniego z hojnością”.

Pozdrawiając pielgrzymów przybyłych na audiencję środową papież nawiązał do uroczystości Serca Jezusowego, która ukazuje miłość Boga ogarniającą całą ludzkość. Zaprosił wszystkich do częstego zwracania się w czerwcu z wezwaniem: „Jezu, cichy i pokorny sercem, przemień nasze serca i naucz nas kochać Boga i bliźniego z hojnością”.

Życzył wiernym, aby Serce Chrystusa, źródło miłości, które odkupiło świat, towarzyszyło i podtrzymywało wszystkich.

Papież mówił także o poświęceniu Polski Sercu Pana Jezusa. „Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. W najbliższy piątek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu, w setną rocznicę poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, wasi biskupi uroczyście ponowią ten akt” – mówił do pielgrzymów z Polski. „Zachęcam Was, abyście przeniknięci Bożą miłością, działali na rzecz budowania cywilizacji miłości. Z serca Wam błogosławię!”.

źródło: Krzysztof Ołdakowski SJ, vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama