Podziękuj błogosławionym za ich życie! Ruszyła internetowa księga pamiątkowa

Centrum Życia i Rodziny stworzyło księgę pamiątkową z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i m. Róży Czackiej. Każdy może przez internet złożyć wpis, w którym wyrazi swoje uznanie, dziękczynienie lub prośby wobec nowych błogosławionych.

Zbliżające się dwie beatyfikacje naszych wielkich rodaków – Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego oraz Służebnicy Bożej matki Elżbiety Róży Czackiej – to niepowtarzalna okazja, by zwrócić uwagę na ich wspaniałe czyny i trafne wybory. Można jednak również podziękować im za morze dobra wyświadczonego bliźnim lub poprosić wyniesionych do Chwały Ołtarzy o wstawiennictwo. Niezwykłą sposobność ku temu daje Centrum Życia i Rodziny – czytamy na stornie akcji.

CŻiR uruchomiło platformę, na której każdy może wpisać się do księgi pamiątkowej, wyrażając swoje uznanie, dziękczynienie lub prośby do nowych błogosławionych.

Księga zostanie wydrukowana i będzie wystawiona w trakcie uroczystości beatyfikacyjnych 12 września w Świątyni Bożej Opatrzności, a potem zostanie przekazana Muzeum Archidiecezjalnemu jako pamiątka tego wyjątkowego wydarzenia.

„Wpis do księgi beatyfikacyjnej to nie tylko możliwość złożenia swoich próśb i podziękowania za postawę naszych nowych błogosławionych. Złożenie wpisu to także – choćby i symbolicznie – zapisanie się w historii Kościoła i narodu oraz wzięcie udziału w ważnej inicjatywie, która będzie pamiątką i świadectwem naszej wiary” – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny i pomysłodawca stworzenia księgi.

Wpis można złożyć na stronie https://prymasowiwyszynskiemu.pl.

Źródło: Centrum Życia i Rodziny


« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao