Pogrzeb ks. Artura Godnarskiego i kondolencje od abpa Stanisława Gądeckiego

W dniu dzisiejszym odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. Artura Godnarskiego, jednego z najbardziej znanych polskich ewangelizatorów, koordynatora „Przystanku Jezus”, który zmarł 18 stycznia na COVID-19

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski składam wyrazy współczucia wszystkim, których zasmuciło odejście śp. ks. Artura Godnarskiego – prezbitera, niestrudzonego i charyzmatycznego ewangelizatora – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w kondolencjach na uroczystości pogrzebowe śp. ks. Artura Godnarskiego.

Przewodniczący Episkopatu przypomniał w kondolencjach, że Zmarły był dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza, członkiem Stowarzyszenia Dyrektorów Katolickich Szkół Ewangelizacji, założycielem i przewodniczącym Katolickiego Stowarzyszenia w służbie Nowej Ewangelizacji, Wspólnoty św. Tymoteusza, koordynatorem ogólnopolskiej inicjatywy ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus” oraz sekretarzem Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

„Zmarły kapłan zawierzył całego siebie Słowu – to jest Chrystusowi. Słowu, które codziennie dawało mu życie, które go prowadziło i umacniało; Słowu, które było dla niego mocą i warownią, i ocaleniem, i skałą schronienia (por. Ps 31); Słowu, które go pokochało miłością odwieczną i Słowu, które on sam – dzięki łasce – pokochał miłością niepodzielną w przyjętym sakramencie święceń; Słowu, którego nie mógł nie głosić” – napisał przewodniczący Episkopatu w kondolencjach.

Pełna treść kondolencji:

K O N D O L E N C J E PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI NA UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE KSIĘDZA ARTURA GODNARSKIEGO

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski składam wyrazy współczucia wszystkim, których zasmuciło odejście śp. księdza Artura Godnarskiego – prezbitera,  niestrudzonego i charyzmatycznego ewangelizatora, dyrektora Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza, członka Stowarzyszenia Dyrektorów Katolickich Szkół Ewangelizacji, założyciela i przewodniczącego Katolickiego Stowarzyszenia w służbie Nowej Ewangelizacji Wspólnota św. Tymoteusza, koordynatora ogólnopolskiej inicjatywy ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus”, sekretarza zespołu naszej konferencji episkopatu do spraw nowej ewangelizacji, sługi Słowa i sakramentów.

Obejmuję swoją modlitwą wszystkich uczestników uroczystości pogrzebowych, a zwłaszcza rodzinę, przyjaciół, współpracowników, wszystkich braci i siostry w Chrystusie, na których drodze Bóg postawił osobę śp. księdza Artura.

Zmarły kapłan zawierzył całego siebie Słowu – to jest Chrystusowi. Słowu, które codziennie dawało mu życie, które go prowadziło i umacniało; Słowu, które było dla niego mocą i warownią, i ocaleniem, i skałą schronienia (por. Ps 31); Słowu, które go pokochało miłością odwieczną i Słowu, które on sam – dzięki łasce – pokochał miłością niepodzielną w przyjętym sakramencie święceń; Słowu, którego nie mógł nie głosić.

Zasmuceni, ale pełni nadziei, chcemy dzisiaj jeszcze mocniej wsłuchać się w to Słowo i jeszcze raz temu Słowu uwierzyć:

«Zdało się oczom głupich, że pomarli,


zejście ich poczytano za nieszczęście


i odejście od nas za unicestwienie,


a oni trwają w pokoju.


Choć nawet w ludzkim rozumieniu doznali kaźni,


nadzieja ich pełna jest nieśmiertelności»  (Księga Mądrości 3,2-4)

Odpoczywaj w pokoju!

« 1 »

reklama

reklama

reklama