Polska bez aborcji eugenicznej. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego wchodzi w życie

Wieloletnie starania ludzi dobrej woli przyniosły efekt! TK opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji eugenicznej, a sam wyrok pojawił się w Dzienniku Ustaw. Po latach walki udało się zakończyć barbarzyńskie praktyki zabijania „gorszych” dzieci w majestacie prawa.

„W ocenie Trybunału dziecko jeszcze nieurodzone, jako istota ludzka – człowiek, któremu przysługuje przyrodzona i niezbywalna godność, jest podmiotem mającym prawo do życia, zaś system prawny – zgodnie z art. 38 Konstytucji – musi gwarantować należytą ochronę temu centralnemu dobru, bez którego owa podmiotowość zostałaby przekreślona” – czytamy w uzasadnieniu.

Ten wyrok i jego publikacja to efekt starań i pracy setek tysięcy ludzi dobrej woli. Przez ostatnie kilka lat środowiska pro-life intensywnie walczyły o prawa dzieci do życia.

„Ogromne wyrazy uznania należą się przede wszystkim tym, którzy przez ostatnie lata brali udział w inicjatywach pro-life: kolejnych projektach ustaw, pikietach i modlitwie. Setki tysięcy podpisów pod projektami ustaw, z finałem w postaci #ZatrzymajAborcję nie zebrały się same. To zasługa wielu dobrych ludzi! Jesteśmy głosem tych, którzy sami mówić nie mogą i ten głos nienarodzonych nie mógł być dłużej ignorowany! Nacisk społeczny ma sens!” – mówi Kaja Godek, pełnomocnik projektu #Zatrzymaj Aborcję.

Trybunał potwierdził, że Konstytucja obejmuje ochroną życie wszystkich Polaków, a nie tylko tych zdrowych. Dał też do zrozumienia, że życie ludzkie jest wartością samą w sobie. Nie można zabijać dziecka tylko dlatego, że badania wskazują na jego chorobę.

„W ocenie Trybunału, art. 4a ust. 1 pkt 2 Ustawy o planowaniu rodziny nie pozwala przyjąć, że duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu ma stanowić podstawę do automatycznego domniemania naruszenia dobrostanu kobiety ciężarnej, zaś samo wskazanie na potencjalne obciążenie dziecka takimi wadami ma charakter eugeniczny.”

Wczorajszy dzień to dzień zwycięstwa cywilizacji życia, zakończenie prawnego barbarzyństwa jakim było prawo do selekcji i mordowania chorych dzieci.

« 1 »

reklama

reklama

reklama