Ponad miliard wyświetleń treści pro-life na Tik Toku

Wyścig między obrońcami życia a zwolennikami aborcji trwa także w popularnej wśród młodzieży aplikacji. „Tik Tok daje ruchowi pro-life wyjątkową szansę” – uważa Lila Rose. Konto jej organizacji – Live Action – obserwują ponad 333 tys. użytkowników Tik Toka.

To ważna grupa docelowa, bo 60 proc. korzystających z opartej na krótkich filmach aplikacji społecznościowej to osoby w wieku od 16 do 24 lat.

Dlatego to właśnie Tik Toka wybrała grupa młodych kobiet (mają od 15 do 21 lat), prowadzących konto @theprolifehive. Udostępniają tam informacje i opowiadają swoje osobiste historie. Obecnie mają ponad 20 tys. obserwujących i przeszło 650 tys. polubień.

„Cześć, jestem ofiarą gwałtu, która zaszła w ciążę. Moja córka śpi piętro wyżej. Kiedy mówicie, że ofiary gwałtu nie chcą nosić dzieci swoich gwałcicieli to odbieracie im głos i obrażacie moje dziecko. Mówicie, że z powodu tego, co zrobił jej ojciec, ona nie zasługuje na życie” – mówi 21-letnia Hannah Scheramic w jednym z filmików, który ma już 50 tys. wyświetleń.

W rozmowie z National Catholic Register opowiada o momencie, w którym sama przeszła na stronę pro-life. Była w ciąży i zamierzała dokonać aborcji. Wszystko zmieniło się, kiedy podczas badania USG zobaczyła swoją córkę i wybuchnęła płaczem, bo dotarło do niej, że to „dosłownie jest dziecko”, a nie zlepek komórek. „Całkowicie mnie to zszokowało” – mówi dzisiaj.

Przyznaje, że chce pokazywać kobietom i dziewczynom, które niespodziewanie zaszły w ciążę, „jak wspaniałe może być życie z ich dzieckiem”.

17-letnia Julia, także współtworząca konto @theprolifehive, mówi, że do promowania materiałów pro-life chcą wykorzystywać obecne w aplikacji trendy i działające tam mechanizmy.

Lila Rose dodaje, że „pokolenie Z” jest „naturalnie zainteresowane debatą na temat aborcji i – jak widzieliśmy – bardzo otwarte na argumentację ruchu w obronie życia”. Podkreśla, że rubryka komentarzy pod filmami, publikowanymi przez Live Action, pełna jest wpisów młodych, którzy im kibicują.

„Przeciwnicy szybko spotykają się tam z solidnymi odpowiedziami w obronie życia i z argumentacją, wyniesioną z naszej obecności na platformie” – zapewnia L. Rose.

W tej chwili materiały oznaczone na Tik Toku hasztagiem #prolife zanotowały już ponad miliard wyświetleń.

Źródło: National Catholic Register

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama