Potulne alpaki, biblijny osioł, spokojne baranki... Żywa szopka w Lisowicach zachwyca

W tym roku szopka z Lisowicach będzie zmodernizowana. Wszystkie zwierzęta będą pod dachem. Na pewno będzie więcej zagród. Proboszcz miejsca mówi, że na pewno będzie warto odwiedzić Lisowice k. Lublińca od dnia Wigilii do dnia Trzech Króli.

Już w Wigilię w Lisowicach k. Lublińca piąta odsłona niezwykłej szopki. Jest to żywa szopka, czyli zobaczymy w niej nie tylko ładnie wyrzeźbione figury, ale również prawdziwe zwierzęta. W tym roku szopka z Lisowicach będzie zmodernizowana. Wszystkie zwierzęta będą pod dachem, oczywiście zadbane. Na pewno będzie więcej zagród. Wśród zwierząt znajdą się: potulne alpaki, biblijny osioł, spokojne baranki, ruchliwe kozy miniaturki, milutkie króliki. Będzie też dużo różnego rodzaju ptactwa – wiele gatunków kur, kaczek, gołębi, bażanty... Jak mówi proboszcz miejsca, ks. Rafał Wyleżoł, będzie można spotkać i kotka Ptysia.

Żywa szopka w koło Lublińca będzie okraszona mnóstwem ozdób bożonarodzeniowych i melodiami kolęd. Inicjatorem i wykonawcą szopki jest parafianin Adam Poremba. Odwiedzający będą mogli zabrać sobie zestawy kolędowe, czyli święcone: węgielek, kadzidło i kredę. Szopkę w Lisowicach będzie można oglądać do 6 stycznia, a więc Trzech Króli. Będzie monitorowana i całodobowa. Za kościołem w Lisowicach jest parking. .

Żywe szopki są już obecne w wielu miejscowościach. Słynna żywa szopka znajduje się co roku w Krakowie. Właśnie jest budowana naprzeciwko Okna Papieskiego. 

« 1 »

reklama

reklama

reklama