reklama

„Powietrze już drga” – w Krakowie zaprezentowano polską wersję hymnu ŚDM w Lizbonie

W sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach, zaprezentowano polską wersję hymnu ŚDM w Lizbonie. Odbyło się to podczas świętowania 5. rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie odbędą się już za dwa lata. W lutym usłyszeliśmy hymn najbliższego spotkania młodych z papieżem, utwór „Há Pressa No Ar” („Jest pośpiech w powietrzu”). 24 lipca, w przeddzień 5. rocznicy rozpoczęcia ŚDM w Krakowie, zaprezentowana została polska wersja tego utworu, która będzie towarzyszyła młodym z całej Polski w przygotowaniach do wyjazdu do Lizbony.

Polska wersja hymnu nosi tytuł „Powietrze już drga” i została przygotowana we współpracy Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM i Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Utwór wykonuje chór i orkiestra złożone z młodzieży pochodzącej z 28 polskich diecezji – łącznie ponad 150 osób. Autorem polskiej aranżacji jest Hubert Kowalski, krakowski kompozytor i producent muzyczny, a tekst przetłumaczyli i zredagowali Marcin Gawron oraz ks. Marcin Filar, duszpasterz młodzieży archidiecezji krakowskiej.

Patronat honorowy nad projektem objęli: metropolita krakowski i zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp Marek Jędraszewski, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, bp Robert Chrząszcz, biskup radomski, przewodniczący Rady ds. Młodzieży i delegat KEP ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, bp Marek Solarczyk, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej, bp Grzegorz Suchodolski oraz biskup pomocniczy diecezji lubelskiej, bp Adam Bab, a także Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak.

źródło: diecezja.pl/ youtube.com - Młodzi Archidiecezji Krakowskiej

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama