Proces synodalny w Odnowie w Duchu Świętym - rekolekcje na Jasnej Górze

Rekolekcje wokół trzech tematów Synodu o synodalności: komunii, uczestnictwa i misji – to pierwszy etap zaangażowania Odnowy w Duchu Świętym w Polsce w prace Synodu o synodalności, który trwa obecnie w Kościele.

Rekolekcje dla diecezjalnych koordynatorów Odnowy odbędą się 19 listopada br. na Jasnej Górze. Jak podkreśla ks. Artur Potrapeluk, krajowy koordynator Odnowy w Duchu Świętym, prawdopodobnie kolejnym etapem będzie zaangażowanie się w prace Synodu w diecezjach.

Ks. Artur Potrapeluk, krajowy koordynator Odnowy w Duchu św. informuje w rozmowie z KAI, że 19 listopada na Jasnej Górze odbędzie się spotkanie diecezjalnych koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym (w każdej diecezji działa dwóch koordynatorów Odnowy, duchowny i świecki). Spotkanie skoncentrowane będzie wokół rozpoczętego już Synodu o synodalności i trzech związanych z nim tematów: komunii, uczestnictwa i misji.

Jak podkreśla ks. Potrapeluk, rekolekcje dotyczące tych zagadnień poprowadzi bp Andrzej Przybylski, delegat KEP ds. ruchu Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym, członek nieformalnego zespołu biskupów przy Krajowej Służbie Komunii CHARIS. Rekolekcjom towarzyszyć też będą warsztaty, podczas których koordynatorzy diecezjalni Odnowy rozważać będą w małych grupkach trzy wspomniane synodalne tematy.

- To jest pierwszy krok. Myślę, że kolejne działania podjęte zostaną przez koordynatorów diecezjalnych w diecezjach – mówi ks. Potrapeluk.

Antoni Tompolski, koordynator Krajowej Służby Komunii Charis Polska, zwraca uwagę, że w prace synodalne włączają się też niejako oddolnie różne grupy i wspólnoty charyzmatyczne, o ile zostaną zaproszone przez odpowiednią władze kościelną na poziomie parafii bądź diecezji. – Jako lider Wspólnoty Góra Oliwna działającej przy parafii NMP z Lourdes w Krakowie otrzymałem takie zaproszenie od proboszcza. Wiem, że są też wspólnoty, które zaproszenia otrzymały na poziomie diecezjalnym. Jako CHARIS Polska czekamy na inicjatywę ze strony hierarchii – zaznacza.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama