Radom: komunikat w sprawie „nagannych czynów księdza”

Władza diecezji radomskiej z ubolewaniem przyjęła informacje o nagannych czynach księdza i przeprasza osoby pokrzywdzone oraz wszystkich, którzy zostali dotknięci niedopuszczalnym postępowaniem duchownego - napisał w oświadczeniu ks. Damian Fołtyn, rzecznik Kurii diecezji radomskiej.

Publikujemy treść oświadczenia:

Władza diecezji radomskiej z ubolewaniem przyjęła informacje o nagannych czynach księdza i przeprasza osoby pokrzywdzone oraz wszystkich, którzy zostali dotknięci niedopuszczalnym postępowaniem duchownego

Po otrzymaniu zgłoszeń od osób pokrzywdzonych, Biskup Radomski niezwłocznie podjął decyzje, na mocy których wprowadzono odpowiednie procedury kanoniczne i zostało przekazane do Prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Ksiądz został odwołany ze wszystkich funkcji i zastosowano wobec niego ograniczenie posługi kapłańskiej, szczególnie wobec członków duszpasterskich grup młodzieżowych.

Potwierdzamy zdecydowaną gotowość do otoczenia troską oraz odpowiednią pomocą osoby pokrzywdzone i jesteśmy zdeterminowani, aby z całą konsekwencją chronić dzieci i młodzież przed wykorzystaniem, szczególnie przez osoby duchowne.

ks. Damian Fołtyn,

rzecznik Kurii Diecezji Radomskiej

 

tk / Radom

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao