Siedlce: w sobotę pogrzeb pobitego zakonnika, o. Maksymiliana Świerżewskiego

W czwartek 18 listopada w Siedlcach modlitewnym czuwaniem rozpoczną się uroczystości pogrzebowe śp. o. Maksymiliana Adama Świerżewskiego, franciszkanina pobitego w parku „Aleksandria”. Dzień później w katedrze siedleckiej będzie sprawowana Msza św. żałobna.W sobotę 20 listopada biskup łomżyński Janusz Stepnowski przewodniczyć będzie Mszy św. pogrzebowej, po której ciało św. zakonnika zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Pożegnanie o. Maksymiliana Świerżewskiego potrwa trzy dni.

W czwartek 18 listopada w godzinach 18.30-22.00 w kaplicy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach odbędzie się czuwanie modlitewne przy ciele zmarłego.

W piątek 19 listopada w katedrze siedleckiej będzie sprawowana Msza św. żałobna z udziałem bpa Kazimierza Gurdy, bpa Grzegorza Suchodolskiego oraz o. Grzegorza Marii Bartosika – prowincjała Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Eucharystia rozpocznie się o godz. 19:00 i będzie transmitowana przez Katolickie Radio Podlasie oraz na kanale YouTube - FaroTV.

W sobotę 20 listopada o godz. 11:00 w Szumowie, w diecezji łomżyńskiej będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa. Eucharystii będzie przewodniczył bp Janusz Stepnowski, biskup łomżyński. Po Mszy ciało zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Trwa śledztwo w sprawie śmierci franciszkanina. Ojciec Maksymilian Adam Świerżewski z parafii św. Maksymiliana Kolbego w czwartek 11 listopada wieczorem został ciężko pobity w parku „Aleksandria” w Siedlcach i po kilku godzinach zmarł w szpitalu. Poszukiwani są nadal świadkowie zdarzenia.

Prokuratura zakwalifikowała zgon franciszkanina wstępnie jako pobicie ze skutkiem śmiertelnym (art. 156 kodeksu karnego). Zgodnie z tym przepisem, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka, sprawcy grozi od 5 lat więzienia do nawet dożywocia. Nie jest natomiast wykluczone, że ta kwalifikacja zostanie zmieniona na zabójstwo.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama