Śląscy harcerze odpisali na list bł. ks. Jana Franciszka!

„Odpisujemy niejako po 79 latach na ostatni list ks. Machy, wierząc, że dobro, które czynił w czasie wojny wraz ze swoimi przyjaciółmi trwa również i dziś, dzięki ludziom dobrej woli” – mówią śląscy harcerze.

„To dla nas patron zajmowania się ludźmi” – mówi o bł. ks. Janie Masze ks. dr Piotr Larysz, duszpasterz harcerzy archidiecezji katowickiej.

Krótki filmik, który udało się stworzyć harcerzom pod patronatem Gościa Niedzielnego, rozpoczyna się od wieży kościoła św. Marii Magdaleny w Chorzowie Starym, gdzie bł. ks. Jan Macha odprawił swoją pierwszą Mszę św. „Przemierzamy ulicami Chorzowa, gdzie chodził do szkoły, prezentujemy fragmenty listów, które czytaliśmy, zdjęcia z jego życia, udajemy się do katedry w Katowicach” - mówią śląscy harcerze.

„Filmik uświetnił śpiew scholi z Chorzowa oraz organy Bazyliki w Piekarach Śląskich. Na zakończenie filmiku odpisujemy niejako po 79 latach na ostatni list ks. Machy, wierząc, że dobro, które czynił w czasie wojny wraz ze swoimi przyjaciółmi trwa również i dziś, dzięki ludziom dobrej woli” – dodają harcerze, którzy tym filmem dziękują za beatyfikację ks. Jana Machy.

źródło: Gość Niedzielny - youtube.com


« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao