Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze w Polsce

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że para młoda zamiast kwiatów lub innego upominku prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

Ślub może być okazją do działań charytatywnych. Podczas planowania uroczystości można zwrócić się do gości z prośbą o to, żeby nie kupowali kwiatów tradycyjnie wręczanych przy składaniu życzeń, a w zamian za to wzięli udział w zbiórce na wybrany szczytny cel.

„Najlepiej poinformować o tym już w zaproszeniu ślubnym – wówczas rodzina i przyjaciele nie będą zaskoczeni widokiem osoby z puszką kwestarską i będą mogli odpowiednio się przygotować. Zbiórka ślubna to nie tylko pomoc dla potrzebujących, ale także kolejny piękny element tego wyjątkowego dnia. Ślubne zbiórki charytatywne to naszym zdaniem świetny pomysł, który warto promować. Dlatego od kilku lat prowadzimy akcję skierowaną do nowożeńców pod hasłem «Zaproś na ślub Świętego Mikołaja», w ramach której pomagamy zdolnym dzieciom i młodzieży z niezamożnych rodzin z całej Polski” – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Goście zaproszeni na ślub bardzo pozytywnie odbierają organizację takich zbiórek, ponieważ dzięki nim nie muszą szukać odpowiednich upominków dostosowanych do gustu młodej pary ani przynosić do kościoła nieporęcznych bukietów kwiatów, które za kilka dni i tak zwiędną. Akcja „Zaproś na ślub Świętego Mikołaja” to doskonały przykład na to, że ślub może mieć także wymiar charytatywny. Dzięki tej akcji nowożeńcy mogą podzielić się swoim szczęściem z potrzebującymi.

„W tym specjalnym dniu, chcieliśmy się podzielić naszym szczęściem również z potrzebującymi, dla których ta pomoc zaowocuje w przyszłości” – powiedzieli Agata i Jacek, którzy podczas swojego ślubu zorganizowali zbiórkę na rzecz podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja.

„W dniu, w którym symbolicznie rozpoczęliśmy wspólne życie, chcieliśmy dać od siebie światu odrobinę dobra. Wiemy, że byliśmy uprzywilejowani, otrzymując od losu możliwość wielostronnego wykształcenia. Ponieważ oboje doceniamy wartość edukacji, chcieliśmy podarować podobną szansę na rozwój jednemu z podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja, która wspiera utalentowane, pełne pasji dzieci z mniej zamożnych rodzin” – dodaje kolejna para nowożeńców – Małgorzata i Michał.

„Jeśli planujesz ślub, zgłoś się do nas, pomożemy ci przeprowadzić kwestę charytatywną. Z doświadczenia wiemy, że najczęściej dzięki jednej ślubnej zbiórce udaje nam się ufundować całoroczne stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny. Ślub to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu, a dodatkowy element w postaci zbiórki, uczyni go jeszcze piękniejszym” – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Źródło: Fundacja św. Mikołaja


« 1 »

reklama

reklama

reklama