reklama

Śpiewajmy razem wcześniakom!

1 na 10 dzieci jest wcześniakiem. Światowy Dzień Wcześniaka obchodzony jest 17 listopada każdego roku na całym świecie. W Polsce wydarzenie zostało zainicjowane przez Fundację Wcześniak w 2011 roku. Powstała nawet specjalna kołysanka dla wcześniaków!

Światowy Dzień Wcześniaka obchodzony jest 17 listopada każdego roku na całym świecie.

W Polsce wydarzenie zostało zainicjowane przez Fundację Wcześniak w 2011 roku. W Światowym Dniu Wcześniaka można oświetlić w mieście swojego zamieszkania na kolor fioletowy, który jest kolorem obchodów, budynek szpitala w którym zlokalizowany jest oddział wcześniaków oraz najbardziej charakterystyczną budowlę/konstrukcję lub budynek. Symbolem obchodów jest także tzw. socks line, czyli ekspozycja 10 dziecięcych skarpetek, z których jedna jest znacząco mniejsza, co symbolizuje iż jedno na 10 dzieci rodzi się w Europie przedwcześnie. W wielu miastach organizowane są także spotkania rodziców wcześniaków z lekarzami neonatologii.

Powstała nawet specjalna kołysanka dla wcześniaków! Warto dziś wsłuchać się w jej słowa, które poruszają do głębi. „Sen jest ważny dla szczęśliwego i zdrowego rozwoju każdego dziecka, ale jest jeszcze ważniejszy dla wcześniaków, które przesypiają aż 97% doby, czyli ponad 23 godziny. Wierzymy, że stworzona kołysanka pomoże wcześniakom złapać dobry rytm snu” – napisali sponsorzy akcji z kołysanką w tle na swoim profilu na youtube.com.

źródło: wczesniak.pl; youtube.com-Pampers Polska

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao