Środowiska aborcyjne grają kłamstwami i manipulacjami. Fakty są po stronie życia

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prawnik, psycholog i publicystka, podkreśla, że ostatnie protesty to przykład „wielkiej manipulacji środowisk aborcyjnych, które próbują wykorzystać śmierć pani Izabeli, tragicznie zmarłej w pszczyńskim szpitalu, do swoich politycznych i ideologicznych celów”.

W rozmowie z portalem wPolityce.pl zachęca, by w tej sprawie wyciszyć emocje i przypominać fakty. „A fakty są takie, że wyrok TK zakazał aborcji eugenicznej. Trybunał powiedział, że polska Konstytucja nie pozwala na to, by odbierać godność dzieciom przed urodzeniem ze względu na podejrzenie ich choroby czy niepełnosprawności. Wiemy, że dotyczyło to w szczególności zespołu Downa. Wyrok TK nic nie zmienił, gdy chodzi o ratowanie zdrowia i życia matki, która jest w ciąży. W tej kwestii prawo pozostaje niezmienione, czyli zawsze lekarze mają obowiązek ratowania człowieka, który zgłasza się do nich do szpitala i działaniem wbrew prawu, wbrew sztuce medycznej, wbrew etyce, wbrew przysiędze Hipokratesa jest odejście od ratowania kobiety” – tłumaczy M. Korzekwa-Kaliszuk.

Dodaje, że dla środowisk pro-aborcyjnych nie jest to nowa metoda działania. „Wiemy, jak działał strajk kobiet, jak działali ci działacze aborcyjni już w 2016 roku. Wtedy próbowano na przykład przebijać się do opinii publicznej z takim hasłem, jakoby kobiety miały być karane za poronienie, i miały też umierać w wyniku ochrony życia dzieci. To były oczywiście kłamstwa, ale w te kłamstwa wtedy też wiele osób uwierzyło. To nam pokazuje, że aborcyjna lewica nie ma oporów, żeby sięgać po kłamstwa, manipulacje, żeby tylko realizować swoje cele” – mówi.

Jej zdaniem, kiedy dojdzie do kolejnej tragicznej sytuacji, do kolejnej śmierci kobiety w ciąży, zwolennicy aborcji ponownie będą próbowali wykorzystać taką historię. „Środowiska aborcyjne nie grają fair. One grają na emocjach, na kłamstwach, manipulacjach. W kwestii ochrony życia fakty są po stronie życia. Etyka jest po stronie życia. Co więcej, prawo międzynarodowe jest po stronie życia. Prawo do życia jest najbardziej powszechnym, uniwersalnym prawem uznanym na całym świecie, afirmowanym przez wiele umów międzynarodowych. Fakty, prawo, medycyna, biologia są po stronie życia i środowiska aborcyjne próbują z tym walczyć” – podkreśla w rozmowie z Anną Wiejak Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Źródło: wPolityce.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama