reklama

Świat poznaje kard. Wyszyńskiego. Zobacz zwiastun filmu!

Film „Będziesz miłował” poświęcony bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu ma przybliżyć sylwetkę Prymasa Tysiąclecia, jednocześnie popularyzując na świecie wiedzę historyczną o Polsce.

Film „Będziesz miłował” o bł. Stefanie kard. Wyszyńskim obejrzeli już widzowie w Ameryce, Wielkiej Brytanii, Indiach i Afryce. Niedługo Prymasa Tysiąclecia poznają odbiorcy hiszpańskojęzyczni oraz Niemcy, Francuzi, Węgrzy, Ukraińcy i Chorwaci. Za pośrednictwem globalnej sieci telewizyjnej EWTN postać Prymasa dotrze do milionów widzów na całym świecie.

W filmie jest ukazana niezłomna postawa bł. kard. Wyszyńskiego wobec panującego po II wojnie światowej systemu komunistycznego, m.in. jego zaangażowanie w obronę godności człowieka, odważne upominanie się o podstawowe prawa każdej istoty ludzkiej. W inscenizacjach pokazano kontekst czasów PRL, atmosferę ciągłej presji i osaczenia. Dzięki realizacji filmu pragniemy pielęgnować polskość, przywiązanie do naszej historii oraz przyczyniać się do rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej oraz kulturowej.

Film powstał przy współpracy z Towarzystwem Projektów Edukacyjnych. Partnerami filmu są: Fundacja PGE, Fundacja PKO Banku Polskiego, Fundacja ENEA, Fundacja TAURON.

Film „Będziesz miłował”
Scenariusz – Witold Głowacki 
Reżyseria – Michał Szymanowicz 
Kierownicy produkcji – Paweł Zarzycki i Michał Szymanowicz 
Zdjęcia – Jakub Kowalczyk 
Montaż – Paweł Deliś 
Muzyka – Sławomir Pietrzyk 
Producent – Fundacja Opoka 
Współpraca – Towarzystwo Projektów Edukacyjnych 
Fundacja VIDE ET CREDE im św. Jana Pawła II – operator Telewizji EWTN POLSKA
Partnerzy: Fundacja PGE, Fundacja PKO Banku Polskiego, Fundacja ENEA, Fundacja Tauron

„Będziesz miłował” – już wkrótce w Polsce
Portal OpokaŚwiat poznaje kard. Wyszyńskiego. Zobacz zwiastun filmu!

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao