Tokio 2020: sukces wioślarek i pierwszy medal dla Polski! „Walczymy tu dla was”

Wioślarska czwórka podwójna kobiet – Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann – zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich. Zawodniczki zaapelowały do kibiców, by przestali hejtować polskich sportowców startujących w Tokio.

„Polki przez większą część dystansu zajmowały trzecie miejsce, ale na ostatnich 500 metrach wyprzedziły słabnące Niemki. Chinki wygrały z ogromną przewagą nad resztą stawki, niemal od początku wyścigu będąc poza zasięgiem reszty. Na trzeciej pozycji finiszowały dość niespodziewanie Australijki” – opisuje rywalizację portal TVP Info.

„Sama jestem w szoku. Wyszłyśmy daleko, ale dopłynęłyśmy drugie. Było w nas wiele wiary w to, co możemy. Wyprzedziłyśmy Niemki, Holenderki... Zrobiłyśmy wszystko, na co nas stać. Jesteśmy bardzo szczęśliwe” – mówiła w rozmowie z TVP Sport Maria Sajdak.

„Piękne uczucie. Myślę, że w żadnej innej konfiguracji by się nie udało. Jesteśmy jak taka lokomotywa, która dziś się trochę wolniej rozpędzała, ale w końcu udało nam się złapać odpowiednie tempo” – dodała Agnieszka Kobus-Zawojska.

Zaapelowały też o zaprzestanie ataków na polskich sportowców. „Mamy apel do kibiców: przestańcie hejtować. Sportowcy robią wszystko, co w ich mocy. Mamy nadzieję, że dodamy otuchy wszystkim startującym zawodnikom. To wielki honor startować z Orzełkiem na piersi, to wielkie wyróżnienie. Walczymy tu dla was” – przekonywała Maria Sajdak.

Źródło: tvp.info

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao