reklama

Trzy domy Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości objęte zostały kwarantanną

Trzy domy Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości (w Warszawie, w Zaborowie k. Warszawy oraz w Katowicach) objęte zostały kwarantanną. Jak informuje rzecznik prasowy GIS, łącznie u 54 osób (sióstr bądź osób bezdomnych) wykryto dodatni wynik SARS-CoV-2. Są też przypadki mutacji indyjskiej.

„Te trzy ogniska są w pełni kontrolowane. Zarówno siostry, jak i osoby bezdomne pozostają w izolacji. Trwają badania” – informuje rzecznik GIS.

Pierwsze informacje o zakażeniach koronawirusem wśród sióstr ze Zgromadzenia Misjonarek Miłości dotyczyły mieszkanek domu w Katowicach. W wyniku działań sanepidu i szczegółowo przeprowadzonego wywiadu epidemiologicznego ustalono, że część sióstr brała udział w rekolekcjach w Zaborowie pod Warszawą, gdzie przebywała siostra zakonna z Indii. W Zaborowie znajduje się drugi dom Zgromadzenia. Problem dotyczy również domu sióstr Misjonarek Miłości znajdującego się w Warszawie.

Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka zdecydował, że mieszkańcy wszystkich trzech domów będą przebadani, osoby zakażone będą podlegać 14-dniowej izolacji a osoby z wynikiem ujemnym obejmie 14-dniowa kwarantanna.

Mieszkańcy domów badani są pod kątem indyjskiej mutacji koronawirusa. Jak informował 4 maja Główny Inspektor Sanitarny, w Katowicach potwierdzono 4 przypadki mutacji indyjskiej, a w Warszawie i Zaborowie – 10.

Jakub Troszyński, dyrektor biura prasowego diecezji warszawsko – praskiej, potwierdził, że dom sióstr Misjonarek Miłości przy ul. Poborzańskiej w Warszawie pozostaje zamknięty, jedzenie i niezbędne środki do życia dostarczają – w reżimie sanitarnym - zaprzyjaźnieni z domem wolontariusze. W kwestii opieki duszpasterskiej i duchowej mieszkańcy domu pozostają w kontakcie z parafią na warszawskim Bródnie.

maj, PAP / Warszawa


« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao