TUW PZUW zaprezentuje się podczas SacroExpo

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych zaprasza na swoje stoisko na rozpoczynających się w poniedziałek targach SacroExpo w Kielcach.

 – Będzie okazja, by porozmawiać o tym, co proponujemy i co możemy zaproponować. Naszym atutem jest elastyczność, dopasowanie do potrzeb i oczekiwań ubezpieczonych – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

Przy okazji targów, we wtorek o godz. 10.30, odbędzie się także posiedzenie Członków Związku Wzajemności Członkowskiej Św. Antoni. Związek zrzesza instytucje kościelne ubezpieczone w TUW PZUW. Jest ich już ponad 100. To największe diecezje, męskie i żeńskie zakony oraz Konferencja Episkopatu Polski.

TUW PZUW należy do Grupy PZU. Z sukcesem wskrzesza w Polsce ideę ubezpieczeń wzajemnych opartych na zasadzie non-profit. – Polegają na wzajemnym wsparciu i współpracy, a więc wartościach głęboko zakorzenionych także w chrześcijaństwie. Budujemy ubezpieczeniową wspólnotę po to, by chronić się przed zagrożeniami, zapobiegać im i wspierać się w potrzebie – tłumaczy prezes Kiliński.

TUW PZUW chroni kościelny majątek. Oferuje instytucjom kościelnym także ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Dla osób duchownych i konsekrowanych, a także świeckich pracowników instytucji kościelnych, wolontariuszy i ich rodziny ma ubezpieczenia zdrowotne w postaci pakietów medycznych. – Dają dostęp do ponad 20 lekarzy-specjalistów i możliwość badań diagnostycznych. Bez skierowania i bez limitu. Usługi świadczy potentat na rynku, czyli PZU Zdrowie, który ma prawie 2500 przychodni w ponad 600 miastach w Polsce – mówi dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych w TUW PZUW Katarzyna Jezierska-Stencel.

Nowością są ubezpieczenia podróżne dla osób duchownych i konsekrowanych, które udają się na misje, wizytują je albo wyjeżdżają za granicę w każdym innym celu. Polisa obowiązuje na całym świecie. – Działa jak przedpłacona karta na zakupy. Instytucja kościelna, diecezja albo prowincja zakonna wykupuje określoną liczbę tzw. osobodni, np. 200. Dzięki temu może korzystać z ochrony ubezpieczeniowej przez najbliższy rok. Zgłaszając każdy wyjazd, pomniejsza limit „osobodni”. Jeśli go nie wykorzysta, otrzyma z powrotem proporcjonalną część wpłaconej składki – wyjaśnia członek Zarządu TUW PZUW Aneta Zawistowska.

Stoisko TUW PZUW na targach SacroExpo znajdą Państwo w hali G-28 przy ulicy Zakładowej 1 w Kielcach.

Materiał sponsorowany przez TUW PZUW

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao