Wesołą nowinę, bracia słuchajcie! Wróciło wspólne kolędowanie w śląskiej galerii

Wróciło rodzinne kolędowanie w Centrum Handlowym Silesia City Center w Katowicach. Od kilku lat, zaraz po dwóch dniach świątecznych, na Placu Tropikalnym spotykają się osoby, pragnące głosić Dobrą Nowinę śpiewem!

Śpiewające rodziny przykuwają uwagę ludzi, robiących w galerii zakupy. Trwają poświąteczne wyprzedaże, a na Placu Tropikalnym w SCC w Katowicach, słychać „Wśród nocnej ciszy…”. I głosy śpiewających rozchodzą się po sklepowych korytarzach. Wyrywają z zakupowego „szału” przechodniów. Wielu z nich staje i dołącza do śpiewania kolęd. A wówczas przychodzi i czas na świadectwa.

Na spotkaniu w katowickiej galerii był obecny duszpasterz. Ks. Bogdan Kania jest moderatorem ds. Nowej Ewangelizacji w archidiecezji katowickiej. Śpiewa kolędy wraz ze świeckimi. W zeszłym roku kolędowanie, z powodu pandemii i zamknięcia sklepów w tym okresie, musiało zostać przerwane. W tym roku, przy zachowaniu obostrzeń, ewangelizatorzy wrócili do tej pięknej, można już rzec, tradycji.

I trzeba przyznać, że tym kolędowaniem śpiewające rodziny robią niezły raban. Raban, o którym wspominał papież Franciszek, kiedy nawoływał do wyjścia z budynków kościołów do ludzi. Do wychodzenia z Dobrą Nowiną, do tych, którzy dawno w tych budynkach nie byli, a może i nie byli wcale. Kolędy są znane. Zachęcają ludzi do przystanięcia i włączenia się we wspólny śpiew. I to jest właśnie to - ta świąteczna atmosfera, która może wielu ludzi przybliżyć na nowo do Pana Boga. Organizatorzy mają świadomość, że wielu ludzi może nie znać słów. Przygotowują więc śpiewniki, które rozdają podchodzącym osobom. 

Szkole Nowej Ewangelizacji Chrystusa Króla w Katowicach pomaga w organizacji tego przedsięwzięcia wspólnota Przymierza Rodzin Mamre.

« 1 »

reklama

reklama

reklama