Wspierajmy zakony kontemplacyjne! Pomóc można internetowo

2 lutego, w Dzień Życia Konsekrowanego, w kościołach w Polsce odbywa się zbiórka na potrzeby zakonów klauzurowych. Zakony można wesprzeć także przez internet. Adresy klasztorów dostępne są na stronie Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych w Polsce – klauzura.katolik.pl.

Bp Jacek Kiciński, przewodniczący Komisji KEP ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, zachęca do wspierania klasztorów kontemplacyjnych poprzez indywidualne wpłaty na ich konta lub na konto Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych w Polsce. Tradycyjnie 2 lutego w kościołach w Polsce odbywa się zbiórka na potrzeby zakonów klauzurowych.

Zbiórki na potrzeby zakonów kontemplacyjnych organizowane są każdego roku przez poszczególne diecezje. Zebrane środki rozdzielane są według potrzeb konkretnych zgromadzeń znajdujących się na terenie danej diecezji. Pandemia i mniejsza liczba osób w kościołach spowodować może, że w wyniku zbiórki do puszek zgromadzone zostaną niższe niż zwykle kwoty. W tym roku w wielu diecezjach zbiórka przeprowadzona została już w niedzielę 31 stycznia.

Bp Jacek Kiciński przewodniczący Komisji KEP ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego zachęca wszystkich do wspierania zakonów kontemplacyjnych poprzez indywidualne wpłaty na ich konta. Adresy klasztorów dostępne są na stronie Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych w Polsce: klauzura.katolik.pl.

Środki przekazywać można również na konto Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych w Polsce:

PKO BP SA Oddział 3 w Warszawie 20 1020 1097 0000 7102 0205 6273

maj / Warszawa


« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama