„A może autyzm jest moją super siłą?”. Ben mieszka w USA, Kacper w Polsce. Co ich łączy?

Ben i Kacper mają autyzm. Jednak nie tylko to ich łączy. Ci nastoletni chłopcy są bardzo utalentowani. A swoje talenty mają szansę odkrywać, dzięki wspaniałym mamom, które są dla nich siłą w codzienności.

Ben ma 15 lat i mieszka w Nowym Jorku. Jest chłopcem z autyzmem, a w życiu koncentruje się na swoich zdolnościach (czy, jak to nazywa, swoich super mocach). Kiedy Ben miał 13 lat zapytano go: „Jak się czujesz”. Chłopiec odpowiedział wówczas: „Może autyzm jest moją super mocą”. I tak... Ben napisał książkę o tym samym tytule, a także założył profile na Facebooku, Youtube.com, Instagramie... Dziś jest autorem wielu książek, w tym pozycji „Zapytaj Bena o autyzm”. Można powiedzieć, że w ciągu dwóch lat Ben został pisarzem, muzykiem i... jak to ktoś o nim powiedział „adwokatem autyzmu”! 

Ben stara się pokazać, że mając autyzm można pięknie żyć. W książkach opisuje swoje niezwykle zdolności słuchowe, czy zdolności zapamiętywania podczas czytania. We wszystkim wspiera go mama, która nawet nagrywa z Benem teledyski na Youtube oraz jego profil na Facebooku. Profil ten ma taką samą nazwę, jak pierwsza książka nastolatka „Może autyzm jest moją super mocą”. Aktualnie stronę https://www.facebook.com/maybeautismismysuperpower obserwuje niemalże 74 500 tysięcy użytkowników!

Ben pięknie śpiewa, gra na pianinie, instrumentach perkusyjnych i innych, przynosząc tym samym radość wielu ludziom. Tak, to jego super moc... Choć największą superbohaterką jest jego mama, bez której Ben nie rozwinąłby się aż tak bardzo. Wiele nieprzespanych nocy, wiele wysiłku, jeżdżenia do odpowiedniej szkoły, poświęcenia czasu... To wszystko jednak zaprocentowało i wciąż procentuje.

Ben gra Walking In A Winter Wonderland"

A w Polsce? W Polsce także istnieje profil na Facebooku, który może być motywacją dla innych. Prowadzi go Anna, mama 17-letniego Kacpra. Kacper został adoptowany w drugim roku życia po pięciu pobytach w szpitalu. Ma autyzm i zespół FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy) i jest opóźniony umysłowo. Ale jest pogodny i bardzo kochany. Jego profil Kacper ma pod górkę - https://www.facebook.com/kacpermapodgorke, może nie ma (jeszcze) aż takiej liczby fanów jak profil Bena, ale na pewno warto tam zajrzeć. Kacper, podobnie jak Ben, ma wspaniałą kobietę u boku - mamę, która wspiera go w rozwoju. To dzięki niej Kacper potrafi dziś prać, sprzątać dywany, stroić choinkę, jechać autobusem, tańczyć, robić ozdoby, piec ciasteczka... Kacper uwielbia sport, gra w piłkę nożną, siatkówkę... Zawsze gra z ogromnym zaangażowaniem i ma swoich wiernych kibiców. Tenis stołowy też mu nie jest obcy. Ostatnio był na warsztatach sportowych, które były dla niego niezapomnianym czasem. Nie boi się nawet jazdy konnej. 

Zarówno Ben, jak i Kacper wraz z ich wspaniałymi mamami, pokazują, że świat może być piękny i otwarty dla wszystkich. Trzeba tylko chcieć, jak i mieć obok siebie... super moce, za którymi najczęściej stoją zdeterminowani rodzice.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama