Abp Gądecki prosi o modlitwę w intencji poszkodowanych i rodzin ofiar wypadku autokaru w Chorwacji

O modlitwę w całej Polsce podczas Mszy świętych w najbliższą niedzielę w intencji wszystkich poszkodowanych wypadku autokaru w Chorwacji oraz ich bliskich zaapelował przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

„W związku z wypadkiem autobusu z polskimi pielgrzymami w Chorwacji proszę, aby w najbliższą niedzielę, podczas Mszy Świętych, modlić się w intencji wszystkich poszkodowanych oraz ich bliskich, prosząc o szybki powrót do zdrowia dla rannych oraz o życie wieczne dla zmarłych” – napisał abp Gądecki na Twitterze.

Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę wczesnym rankiem na autostradzie w okolicach miejscowości Varazdin w Chorwacji. Autokarem podróżowały 43 osoby m.in. z województwa mazowieckiego i Konina, głównie osoby świeckie oraz trzech księży i sześć zakonnic.

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina poinformował, że organizatorem pielgrzymki było Biuro Bractwa św. Józefa w Częstochowie.

Autobus zmierzający do Medziugorie miał zjechać z drogi i wpaść do rowu przy autostradzie. Chorwackie służby wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku. Na miejsce zdarzenia jadą minister zdrowia Adam Niedzielski i Marcin Przydacz, podsekretarz stanu w MSZ oraz medycy i psychologowie.

Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię +385 148 99 414 dla rodzin osób poszkodowanych w wypadku.

lk / Warszawa

 
 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao