Biskupi na Jasnej Górze modlą się o pokój i za ofiary tragedii

„Gdy wojna po raz pierwszy przekroczyła granice naszego kraju, modlimy się i prosimy, by nie stanowiło to pretekstu do otwierania konfliktu zbrojnego w Polsce" – powiedział podczas Apelu Jasnogórskiego przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski na wiadomość o wybuchu w Przewodowie.

Biskupi zgromadzeni na Jasnej Górze na dorocznych rekolekcjach modlą się o pokój i za ofiary tragedii.

Abp Stanisław Gądecki na zakończenie wieczornej modlitwy Polaków w Kaplicy Matki Bożej powiedział, że „gdy po raz pierwszy wojna przekroczyła granice naszego kraju, modlimy się najpierw za osoby, które zostały zabite i prosimy Pana Boga, by nie stanowiło to pretekstu do otwierania konfliktu zbrojnego w Polsce”. Przewodniczący Episkopatu zachęcał do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej Jasnogórskiej: „prosimy Panią Jasnogórską o to, aby ochraniała płaszczem swojej opieki tych wszystkich, którzy polecają się tej opiece”.

Na Jasnej Górze trzeci dzień trwają biskupie rekolekcje, w których uczestniczy niemal cały Episkopat. Pasterze Kościoła w Polsce podkreślają, że intencje światowego pokoju, a szczególnie błagania o zakończenie wojny w Ukrainie, są w ich sercach nieustannie, a zwłaszcza w tym sanktuarium.

It/BP@JasnaGóraNews / Jasna Góra

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao