Ból, z którym trudno się uporać. Powstała grupa wsparcia dla rodziców po śmierci dziecka w wyniku poronienia

Trudno jest opisać słowami ból, jaki towarzyszy matce i ojcu po stracie maleństwa, któremu nie dane było ujrzeć tego świata. W Krakowie powstała grupa wsparcia dla rodziców po śmierci dziecka w wyniku poronienia.

Październik to miesiąc poświęcony pamięci dzieci, którym nie było dane się narodzić. W tym miesiącu liczne akcje mają uświadamiać społeczeństwo, jak wielki ból przeżywają rodzice po stracie dziecka w wyniku poronienia. Bolących serc jest wiele i ten temat nie powinien pozostawać w strefie tabu.

Trudno jest nawet opisać słowami ból, jaki towarzyszy matce i ojcu po stracie maleństwa. Maleństwa, które było tak oczekiwane, ale nie pojawiło się na tym świecie. Ten ból trzeba zrozumieć, a rodzicom udzielać potrzebnego wsparcia.

Takiego wsparcia chce udzielać Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, które właśnie otwiera w Krakowie „Grupę wsparcia dla rodziców po śmierci dziecka w wyniku poronienia”. Udział w grupie jest oczywiście bezpłatny. Grupa skierowana jest szczególnie do tych osób, które doświadczyły poronienia dziecka i nie miały możliwości otrzymania wsparcia partnera, personelu medycznego, rodziny, czy duszpasterza. Zaproszone do udziału w spotkaniach są i osoby, które przed laty utraciły dziecko, a do tej pory nie miały możliwości podzielić się tym doświadczeniem we własnym środowisku. Osoby, które nadal przeżywają ból, z którym trudno się im uporać.

Do udziału w stacjonarnych zajęciach są zaproszone także osoby, które pragnęły pożegnać swoje dziecko, ale uniemożliwiono im organizację pochówku.

„Jeżeli otoczenie kontestuje Twój żal i nie radzisz sobie ze swoimi emocjami, jeśli szukasz bezpiecznego miejsca wyrażenia swojego wnętrza, pragniesz zrozumieć przeżycia po stracie, nie tylko swoje, ale i swojego partnera, jeśli chcesz na nowo nawiązać relacje z otoczeniem, to zapraszamy do grupy wsparcia” – zachęca Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Spotkania będą odbywały się od listopada 2022 roku do czerwca 2023 roku w Krakowie. Szczegóły odnośnie zjazdów i zapisów na plakacie na stronie pro-life.pl. Rekrutacja trwa.

źródło: pro-life.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama