„Byłabym idealną kandydatką do aborcji”. Historia Kasi Zawodnik

Kasia Zawodnik z powodu wady genetycznej urodziła się niewidoma. Mówi o sobie, że byłaby idealną kandydatką do aborcji – wcześniej z podobną wadą na świat przyszedł jej starszy brat Daniel.

Rodzice Kasi i Daniela na szczęście od początku otoczyli dzieci wielką miłością. Dzięki ich zaangażowaniu, popartym własną ciężką pracą, Kasia w pełni się usamodzielniła. Ukończyła studia z filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, założyła własną firmę, która zajmuje się transkrypcją tekstów, wydała książkę. W najnowszym reportażu Fundacji Grupa Proelio, zrealizowanym przez Damiana Żurawskiego, Kasia dzieli się poruszającą historią swojego życia.

Z reportażu bardzo mocno wybrzmiewa to, że dowiadując się o niekorzystnej diagnozie u dziecka, nie powinno się zakładać najczarniejszego scenariusza.

„Rodzice niepełnosprawnych dzieci mogą myśleć, że przez całe życie będą one bezradne, niesamodzielne i będą wymagały stałej opieki, a to nieprawda. A przynajmniej nie zawsze prawda” - mówi Kasia Zawodnik. Podkreśla, że wielu niepełnosprawnych przekracza swoje ograniczenia. Pomocna w tym jest technologia i medycyna, które cały czas się rozwijają.

„Wasze dzieci będą dorosłe za 20 lat. Za 20 lat będzie dużo rzeczy, których dzisiaj nie ma” – mówi, kierując przekaz do rodziców niepełnosprawnych dzieci.

„Kasia jest wolontariuszką naszej fundacji. Pomaga nam spisując dla nas treści nagrywanych materiałów wideo. Ogromnie się cieszymy, że możemy przedstawić jej historię. Stanowi ona piękny przykład pokonywania barier, który może być inspiracją dla każdego” – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prezes Fundacji Grupa Proelio.

Reportaż „Kasia – byłabym idealną kandydatką do aborcji” zrealizowany został w ramach kampanii „Każde życie jest cudem”.

Fundacja Grupa Proelio przedstawiła już piętnaście reportaży wideo oraz ponad 100 świadectw pisemnych przedstawiających poruszające historie osób, które, w świetle do niedawna obowiązującego prawa, kwalifikowały się do aborcji. Można z nimi się zapoznać poprzez stronę: https://cudzycia.pl/ oraz poprzez media społecznościowe: https://www.facebook.com/grupaproelio/ i https://www.instagram.com/grupaproelio/

Zbigniew Kaliszuk / Warszawa

Kasia - byłabym idealną kandydatką do aborcji
Grupa Proelio
« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama