Gospel Sound nadchodzi z płytą „Wszechmocny”

Gospel Sound to chór z Katowic założony w 2011 roku przez Jolantę Mitko. Chór obecnie pracuje nad autorską muzyką i wydaniem pierwszej płyty. Teksty kilkunastu utworów napisali chórzyści Gospel Sound. Są one wyrazem ich osobistych doświadczeń oraz wdzięczności Bogu. Muzykę stworzyli współpracujący z chórem kompozytorzy i instrumentaliści.

Chór Gospel Sound to chrześcijański chór z Katowic założony w 2011 roku przez Jolantę Mitko. Chór zgromadził w swoim repertuarze utwory stanowiące korzenie gatunku gospel i negro spirituals, w tym utwory a cappella, a także współczesne utwory gospel wykonywane w języku polskim i angielskim. Chór współpracuje z różnymi artystami i instytucjami kultury. Z czasem chórzyści zapragnęli tworzyć własne utwory na chwałę Pana, który jest tak blisko każdego człowieka.

Swoją własną płytę chcieli wydać już wcześniej, ale pandemia popsuła szyki. „Pomimo lockdownu przetrwaliśmy trudny okres, choć próby online stanowiły nie lada wyzwanie. Wierzę jednak, że ten czas był dla nas błogosławieństwem, bo wróciliśmy ze zdwojoną mocą, by śpiewać na Bożą chwałę!” – podkreśla dyrygentka chóru.

Na przestrzeni kilku lat chór Gospel Sound nagrał już studyjnie kilka piosenek. Można ich posłuchać na kanale na YouTube. Pięć dopiero na płycie ujrzy światło dzienne.

Gospel Sound nadchodzi z płytą o tytule „Wszechmocny”. Teksty kilkunastu utworów napisali chórzyści Gospel Sound. Są one wyrazem ich osobistych doświadczeń oraz wdzięczności Niebieskiemu Ojcu. Muzykę stworzyli współpracujący z chórem kompozytorzy i instrumentaliści.

„Płyta „Wszechmocny”, oddana Bogu i ludziom, będzie podsumowaniem pewnej drogi Gospel Sound. Mam ogromną nadzieję, że teksty i muzyka natchnione przez Ducha Świętego będą błogosławić słuchaczy i prowadzić ich do Ojca” –  mówi dyrygentka.

Wszyscy potrzebujemy Bożej miłości. Jezus tak nas umiłował, że oddał za nas życie. I upamiętnia się to na każdej Eucharystii. Jeśli człowiek prawdziwie sobie to uświadomi, jego serce będzie się wyrywało do uwielbiania Boga. Można to czynić także z piękną muzyką w tle. Więcej na temat płyty tutaj. Członkowie Gospel Sound wierzą, że to Bóg powołał ich zespół do życia i prowadzi od samego początku. Przez swoją muzykę pragną przybliżać do Boga swoich słuchaczy.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao