Ideologia czy zabawa? Tęczowy quest w grodzie Kopernika

Fundacja Mapa Pasji przygotowała grę terenową w Toruniu. Quest prowadzi po centrum miasta, prezentując miejsca związane z ruchem LGBTQ+ oraz ważne dla niego postacie historyczne i współczesne. Gra nosi nazwę „Kopernik była kobietą”…

Questy charakteryzują się grą w terenie, gdzie poszukuje się skarbów. Edukacyjna gra terenowa łączy w sobie elementy zabawy i nauki. Poznaje się przy tym najważniejsze atrakcje w danym miejscu.

„Na tęczowy szlak składają się toruńskie miejsca, w których z miejską historią przeplatają się wątki społeczności LGBTQI. W każdej wytyczonej lokacji czeka na nas zagadka do rozwiązania” – opisują twórcy zadania. Docierając do skarbu, uczestnicy otrzymają pamiątkową pieczęć.

Jak czytamy na torun.wyborcza.pl prezes zarządu Fundacja Mapa Pasji, Anna Jarzębska, rzekomo twierdzi, że „do domu wrócimy nie tylko ze skarbem. Ważniejsza będzie zdobyta podczas questu wiedza o związkach kopernikańskiego miasta z szeroko rozumianą tematyką gender i społeczności LGBT zaangażowanej w życie Torunia”.

Zachęca ona do udziału w grze wspólnie z rodziną.

„Spojrzymy na miasto z zupełnie innej, pogłębionej perspektywy, znakomicie się przy tym bawiąc, najlepiej z rodziną. Przy okazji wycieczka z tym questem będzie dla nas lekcją różnorodności i przykładem tego, jak ważne jest współistnienie w miejskiej społeczności wielu różnych ludzi” – stwierdza Jarzębska.

Toruń to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych polskich miast związanych z historią. Wędrując uroczymi uliczkami, możemy przenieść się w czasie, korzystając z wielu atrakcji, które na nas czekają. Szkoda tylko, że zachęca się do zwiedzania tego niemal 8 wiekowego miasta rodziny, przedstawiając Kopernika jako kobietę, negując przy tym osiągnięcia i cały dorobek uczonego. 

Źródło: torun.wyborcza.pl

« 1 »

reklama

reklama