Ideologia gender w szkole? Magdalena Korzekwa-Kaliszuk: Dzieci trzeba uczyć mądrej miłości

Opieranie swojego życia na ideologiach, popędzie seksualnym i złudnych przyjemnościach oraz odrzucanie prawdy o człowieku prowadzi do życiowych dramatów – powiedziała Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prawnik, psycholog i prezes Fundacji Grupa Proelio.

W wywiadzie dla tygodnika „Idziemy” powiedziała o ochronie dzieci w szkołach przed szkodliwymi treściami związanymi z edukacją seksualną i ideologią gender.

Jak zauważyła, dzięki obecnym przepisom jest możliwa skuteczna ochrona dzieci, ale tylko pod warunkiem, że dyrektorzy szkół będą to prawo respektować, a rodzice będą świadomi zagrożeń i zaangażowani w edukację swoich dzieci. Dodaje jednak, że potrzebne są także szerokie działania społeczne. 

„Moim zdaniem potrzeba dużo więcej działań, i to nie tylko prawnych. Mam na myśli edukowanie społeczeństwa. Media publiczne są potężną machiną zdolną do przekazania takich informacji i ciągle jest ich tam za mało” – powiedziała prawniczka. 

Zwróciła uwagę, że w ostatnich latach podejmowano próby wpuszczania do szkół „demoralizujących edukatorów”. 

„Tacy pseudoedukatorzy sprowadzali współżycie seksualne do kwestii biologii i sugerowali, jakoby jedynym warunkiem współżycia było używanie antykoncepcji i zgoda obu osób. Na takich zajęciach przemycano treści ideologiczne, genderowe. To treści sugerujące, że kwestia płci jest uznaniowa, a nie biologiczna. Podobnie związki i współżycie seksualne osób tej samej płci przedstawia się jako alternatywę dla małżeństwa, a tematem tabu są zagrożenia związane z homoseksualnym stylem życia” – tłumaczyła.

Jak dodała, nauczanie zdalne wymuszone przez pandemię ograniczyło aktywność pesudoedukatorów, ale „to nie oznacza, że takie organizacje nie próbują nadal wchodzić do szkół”.

Zapytana, czym może skutkować w dorosłym życiu seksedukacja oraz indoktrynacja dzieci ideologią gender i LGBT, odpowiedziała:

„Opieranie swojego życia na ideologiach, popędzie seksualnym i złudnych przyjemnościach oraz odrzucanie prawdy o człowieku prowadzi do życiowych dramatów. Są to trudności w budowaniu trwałych więzi i szczęśliwych rodzin oraz ryzyko dużych trudności z zakresu zdrowia psychicznego. Najkrócej mówiąc, kto ulega ideologiom, naraża siebie i bliskich na smutek, który prowadzić może do rozpaczy. Z tego powodu tak ważne jest, żeby dzieci i młodzież wychowywać w prawdzie i uczyć je mądrej miłości”.

Źródło: „Idziemy”

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama