Kapłani ery TikToka, czyli o duszpasterstwie w Internecie

Księża-tiktokerzy odnaleźli przestrzeń do ewangelizacji młodych ludzi w sieci. Najbardziej lubiani na TikToku są obecnie: ks. Sebastian Picur, ks. Krzysztof Kołtunowicz i ks. Dariusz Kamiński.

Największą popularność na TikToku ma obecnie ks. Sebastian Picur, który posługuje aktualnie w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. 

@ks.sebastianpicur #stitch z użytkownikiem @harrybrown__ #ksiadz #wiara #kościół #pomoc #wsparcie #ryby #żaba ♬ Send Me on My Way - Vibe Street

Jego krótkie filmiki są przeważnie radosne, z humorem, a jednocześnie trafnie wskazują na Tego, na którym można się opierać, na Pana Boga. Niewątpliwie taki przekaz trafia do serc młodych ludzi. Ksiądz Sebastian ma aktualnie ponad 363 tys. obserwujących jego profil na TikToku.

Wszystkie filmiki ks. Sebastiana są zrobione w bardzo przemyślany sposób. Nie brakuje oczywiście też powagi, bo jest i czas na modlitwę (np. live z różańcem w tle, czy litanią), dzielenie się powołaniem, jak i przybliżanie Ewangelii. Ks. Picur nie boi się też odpowiadać na wszelkie, nurtujące młodzież pytania. Nie boi się tematów trudnych. Jest w sieci po to, aby przybliżyć ludziom wiarę w Jezusa Chrystusa.

Kolejnym kapłanem ery TikToka jest ks. Krzysztof Kołtunowicz, posługujący obecnie w parafii św. Stefana w Radomiu. Ma on obecnie ponad 311 tys. obserwujących.

@xkoltunowicz Odpowiedz użytk. @fnaf_is.my._.live ♬ Tak Tak - G.R.A.M.Y.

Ks. Krzysztofowi humoru na pewno nie brakuje, co oczywiście przyciąga młodzież do śledzenia jego profilu. Ks. Kołtunowicz jest bardzo kreatywny, jeśli chodzi o nagrywanie filmików na TikToka. Widać, że ma duży dystans do siebie samego. Świetnie łapie kontakt z młodymi ludźmi. W wyjątkowy sposób przekazuje im prawdy wiary. Ks. Krzysztof pragnie pokazać pozytywną stronę Kościoła katolickiego i księży, ale także ewangelizować, na ile tylko się da.

Trzecim księdzem, którego bardzo polubili Internauci jest ks. Dariusz Kamiński, który posługuje aktualnie w parafii św. Rodziny w Tychach na Śląsku. Jego profil obserwuje już ponad 210 tys. ludzi.

@montenegrus 😁😁😁 Z dystansem #house ##school #schoollife #highleague #malik #szkola #school #fyp #foryoupage #dlaciebie#viral ♬ dźwięk oryginalny - mlodysarmanta

Ks. Dariusz to kolejny kapłan, który podchodzi do siebie z ogromnym dystansem. Widać to bardzo na jego filmikach, ale i pisze o tym w opisie profilu. Dobry humor mu często towarzyszy, gdyż wychodzi z założenia, że chrześcijanin to człowiek radosny. Ks. Dariusz cieszy się kapłaństwem i dzieli się tym w sieci. I choć przyciąga humorem, to nie brakuje na jego profilu poważnych rozmów, odpowiedzi na wiele nurtujących młodzież pytań, przybliżania im wiary.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao