Kaplica adoracji w samochodzie? To możliwe! Zainaugurowano działalność Mobilnego Oratorium Uwielbienia

Na diecezjalnym spotkaniu młodych w Skrzatuszu (diec. Koszalińsko-kołobrzeska) zainaugurowano działalność Mobilnego Oratorium Uwielbienia. Kaplica umieszczona w samochodzie będzie służyć jako miejsce modlitwy i adoracji. 

Jak powiedział ks. Rafał Jarosiewicz z fundacji „SMS z nieba”, projekt był realizowany przez 7 lat i po drodze napotkał na różne trudności. Udało się jednak go dokończyć i mobilna kaplica jest już gotowa do użytku. 

„W wielu miejscach, kiedy organizujemy ewangelizację, budujemy kaplice, często w namiotach. Potrzeba takiej przestrzeni, która będzie wyłączona na modlitwę, na spotkanie z Bogiem, która będzie dawała przestrzeń do tego, żeby się zatrzymać” – powiedział.

„Wierzymy, że dotrze do tych miejsc i miejscowości, gdzie jest taka potrzeba. Tam, gdzie ludzie nie mogą dość do kościoła, to będzie szczególna przestrzeń do spotkania, do modlitwy. W naszej diecezji jest bardzo dużo takich miejsc, gdzie są wioski czy miejscowości, które nie mają kościoła. Jest to jedna z odpowiedzi na potrzeby, którą chcemy dać jako fundacja nowej ewangelizacji. A nowa ewangelizacja to są nowe metody, nowe formy, przy zachowaniu treści, która obowiązuje nas wszystkich” – tłumaczył.

Dodał, że przedsięwzięciu patronuje bp Edward Dajczak, a mobilna kaplica powstała jako wotum wdzięczności za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. 

Samochód, który zamieniono w kaplicę, wcześniej był sklepem. Po gruntownym remoncie sklepu już nie przypomina. Wnętrze zostało przygotowane w taki sposób, aby osoby przychodzące na modlitwę były skoncentrowane tylko na Najświętszym Sakramencie. Wystrój jest bardzo prosty, bez zbędnych ozdób.

Kaplica adoracji w samochodzie? To możliwe! Zainaugurowano działalność Mobilnego Oratorium Uwielbienia

Mobilne Oratorium Uwielbienia można zaprosić do swojej miejscowości. Więcej informacji na stornie www.mobilneoratorium.pl.

Mobilne Oratorium Uwielbienia - Konferencja prasowa
Dobre Media Nowej Ewangelizacji

Źródło: www.mobilneoratorium.pl, YouTube
 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao