„Ks. Jerzy Popiełuszko – kapłaństwo na trudne czasy”. Rekolekcje dla księży

W Warszawie w dniach 3–6 października 2022 r. odbędą się rekolekcje dla księży pod hasłem „Ks. Jerzy Popiełuszko – kapłaństwo na trudne czasy”. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 września.

Publikujemy zaproszenie:

Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko – ofiara stanu wojennego, kapelan „Solidarności”, symbol moralnego oporu wobec komunizmu. Jest postacią często przywoływaną, jako przykład okrucieństwa władzy komunistycznej i jej bezwzględności oraz prześladowania Kościoła. Przez środowiska opozycyjne lat osiemdziesiątych jest do dziś uważany za człowieka bezinteresownie niosącego pomoc i umocnienie duchowe.

Taki jest ks. Jerzy Popiełuszko z portretów, wspomnień i książek. A jakim kapłanem był, niejako poza zaangażowaniem społecznym? Jaka była jego duchowość i droga kapłańskiego rozwoju?

Powstaje pytanie, czy wystarczy doceniać jego postawę życiową oraz czy można go dziś naśladować.

Dlatego w sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki postanowiliśmy spróbować odpowiedzieć na te pytania. Chcemy zaproponować księżom refleksję nad swoim kapłaństwem w odniesieniu do wspaniałej postaci ks. Jerzego Popiełuszki. Wydaje się nam, że ks. Jerzy ma wiele do powiedzenia współczesnym kapłanom w tak znowu niespokojnych czasach. Stąd również tytuł rekolekcji: Ks. Jerzy Popiełuszko – kapłaństwo na trudne czasy.

Bardzo ważnym elementem rekolekcji, jakie proponujemy, jest obecność w miejscu tak bardzo związanym z ostatnim okresem jego życia. Rekolekcje przy kościele, mieszkaniu, grobie oraz Muzeum połączone z modlitwą i osobistym wysiłkiem mogą przynieść błogosławione owoce dla uczestników.

Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma Amicus w pokojach 1-osobowych i 2-osobowych.

Rekolekcje poprowadzi kustosz Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki – ks. dr Marcin Brzeziński.

Termin: 3–6 października 2022 r.

Parafia św. Stanisława Kostki w Warszawie, Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ul. Hozjusza 2, 01-565 Warszawa

Zgłoszenia do 15 września 2022 r. – proboszcz@popieluszko.net.pl
 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao