„Łączy nas więcej niż barwy” – piknik wsparcia dla Ukrainy

Zbiorka darów, występy gwiazd polskiej estrady, bieg charytatywny, liczne atrakcje towarzyszące i – co najważniejsze – tłumne spotkanie mieszkańców i gości województwa na Stadionie Śląskim to wyraz wspólnego sprzeciwu wobec wojny na Ukrainie.

10 marca 2022, w ramach Pikniku Wsparcia dla Ukrainy, Stadion Śląski kolejny raz stanie się międzypokoleniowym symbolem jedności i wspólnego zaangażowania wszystkich ludzi dobrej woli.

– Inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego, by zorganizować wielkie wydarzenie charytatywne dla naszych ukraińskich sąsiadów, spotkała się z natychmiastowym i pozytywnym odzewem setek osób chcących nieść pomoc – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego. – Chęć dobroczynności w regionie jest ogromna. Artyści wystąpią całkowicie charytatywnie. Liczni wolontariusze od 3 dni działają przy wielotorowej organizacji wydarzenia. Przygotowania do tej unikatowej zbiórki są już zakończone, a jedyne aktualizacje – dot. próśb o konkretne dary – wynikają z bieżących informacji przekazywanych przez naszych ukraińskich sąsiadów – uzupełnia Marszałek Chełstowski.

Piknik przyciągnął czołowych artystów krajowej sceny. Na imponującej liście muzycznej są m.in.: Dżem, Golec uOrkiestra, GOORAL, De Mono, Enej oraz Marcin Wyrostek, Ewelina Lisowska, Arek Kłusowski, a także Yulie Belei, Kasia Moś, Adam Nowak Raz Dwa Trzy i Chemia.

Nad całością zbiórki i dostarczeniem najpotrzebniejszych rzeczy ofiarom wojny czuwa Stowarzyszenie „Pokolenie” oraz Fundacja Onkologiczna „Rakiety”.

– Współpraca z tak profesjonalnymi podmiotami to gwarant sprawnej, szybkiej i skutecznej zbiórki. Dziękuję za zaangażowanie i ten ogrom prac, którego podjęły się „Pokolenie" i „Rakiety" – dodaje Jakub Chełstowski.

Należy dodać, że po pierwszych, bardzo pozytywnych publikacjach w regionalnych mediach i równie pozytywnym szerokim odbiorze społecznym organizatorzy zmienili godzinę rozpoczęcia imprezy. Piknikowa kwesta wystartuje o 14:00 (godzinę wcześniej niż założono). Od tej chwili będą dostępne również liczne pomniejsze atrakcje, których lista zwiększa się dosłownie z każdą minutą. Czas występów scenicznych pozostaje bez zmian, tj. rozpoczną się one o 17:30. Zakończenie pikniku zostało zaplanowane na 20:00.

Wszystkie występy, pokazy i działania towarzyszące wydarzeniu są całkowicie charytatywne, a piknik jest dla wszystkich bezpłatny.

10 marca 2022 r., w trakcie Pikniku Wsparcia organizowanego na Stadionie Śląskim, od godz. 14:00 będzie prowadzona zbiórka rzeczowa i pieniężna dla obywateli Ukrainy.
Przedmioty pierwszej potrzeby to:

Karimaty, śpiwory, koce.
Środki higieny osobistej (mydła, szampony, szczoteczki i pasty do zębów).
Pieluchy jednorazowe, chusteczki nawilżające, pudry/kremy ochronne.
Odzież przeciwdeszczowa.
Baterie, latarki, czołówki, powerbanki.
Podstawowe środki opatrunkowe (bandaże, plastry, gazy, środki dezynfekujące).

W ramach akcji „Dzieci – dzieciom” – zbiórka nowych maskotek.
Zbiórkę rzeczową realizuje i nadzoruje Fundacja Onkologiczna „Rakiety".
Prosimy także o wsparcie finansowe poprzez przelew bankowy na nr 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191 (ING Bank Śląski) tytułem "To jest też moja wojna - Pomoc dla Ukrainy".
Odbiorcą środków jest Stowarzyszenie Pokolenie, ul. Drzymały 9/4, 40-059 Katowice, które realizuje, weryfikuje i przekazuje dalej pieniądze ze zbiórki.
Będzie również możliwość wsparcia poprzez system szybkich i bezpiecznych płatności BLIK (nr do zbiórki: 662317867).

W trakcie biegu charytatywnego zostanie udostępniona skarbonka kwestarska oznaczona logiem Silesia Marathon i nadzorowana przez zespół Bohdana Witwickiego.

W czasie Pikniku przewidzieliśmy liczne atrakcje dla wszystkich gości. Służby medyczne przeszkolą każdego chętnego z pierwszej pomocy (również w zakresie działania w szczególnych warunkach). Policja i Straż Pożarna przybliżą zagadnienia zw. z bezpieczeństwem (na co uważać w tych trudnych dniach) i ogólną profilaktyką, gdyż aktualny kryzys wymaga szczególnej ostrożności. Obecne będą także jednostki kulturalne województwa (m.in. Muzeum Śląskie), które uatrakcyjnią Piknik swoimi propozycjami edukacyjno-społecznymi.

Piknik Wsparcia dla Ukrainy został objęty Patronatem Honorowym Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama